Спецможливості
Новини

Ринок землі матиме негативний вплив на економіку України

15.06.2020
1015
Ринок землі матиме негативний вплив на економіку України фото, ілюстрація

У поточному році впали капіталовкладення в аграрний сектор, навіть коли законопроєкт про ринок землі ще не був прийнятий, повідомив економіст Всеволод Степанюк.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на golos.ua.

«Економічний ефект ми бачимо вже. Капіталовкладення в аграрний сектор різко зменшилися навіть після винесення на обговорення законопроєкту про ринок землі. Аграрні підприємства перестали купувати техніку, перестали будувати переробні потужності і потужності для зберігання. Це наслідки того, що прийняли закон про ринок землі. Крім того, ніяких грошей цей ринок не принесе, або будуть скуповувати за безцінь, або земля, ті ж паї, будуть забиратися за борги, в тому числі і комунальні», — сказав Всеволод Степанюк.

На думку експерта, розповіді про дорогу вартість української землі є міфом.

«Україна є на відміну від тієї ж Франції, Італії зоною ризикованого землеробства. Кожен третій рік неврожай. Половина території, якщо не більше, це посушливі регіони і так далі. Врожайність в Україні за визначенням неможлива, як у Франції. Чорноземи — це чудово, але якщо мало дощу і менше сонця, то урожай буде завжди менше. Тому українська земля що б не говорили, коштує набагато дешевше і ніколи не буде коштувати, як у розвинених країнах», — зауважив Всеволод Степанюк.

Основний економічний ефект від ринку землі можуть отримати банки і спекулянти.

«Головне, для кого буде економічний ефект. Для когось буде. Банки на цьому добре зароблять. Для фінансових корпорацій, які виробляють політику МВФ. Для них буде ефект. Вони зароблять мільярди доларів на перепродажі української землі, на кредитуванні і так далі. Але для економіки ефект буде виключно негативний, особливо на першому етапі», — підкреслив Всеволод Степанюк.

 

Інтерв'ю
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее
Роман Шнуровський разом із батьком та братами розвиває АПП «Золота Нива» в Зборівській громаді Тернопільської області та веде на YouTube відеоблог про агрономічні експерименти, які вони закладають на своїх полях. Про те, навіщо невеликому... Подробнее

1
0