Спецможливості
Новини

Зупинка хімзаводів Ostchem призведе до подорожчання добрив

08.03.2017
2112
Зупинка хімзаводів Ostchem призведе до подорожчання добрив фото, ілюстрація
Хімзаводи "Рівнеазот" і "Черкаський Азот" були змушені почати процедуру "гасіння" агрегатів аміаку через різке зниження тиску газу. Це призведе до скорочення виробництва селітри в Рівному до 50%, а в Черкасах до повної зупинки виробництва карбаміду

Хімзаводи "Рівнеазот" і "Черкаський Азот" були змушені почати процедуру "гасіння" агрегатів аміаку через різке зниження тиску газу. Це призведе до скорочення виробництва селітри в Рівному до 50%, а в Черкасах до повної зупинки виробництва карбаміду, пише propozitsiya.com з посиланням на liga.net.

Раніше почалася зупинка агрегатів виробництва селітри в Сєвєродонецьку. Ситуація надзвичайна, так як в даний момент заводи відвантажують товарну продукцію, продану ще в грудні і січні. Значна частина цього товару вже продана аграріям або трейдерам в регіонах. Україна гостро потребує селітри і карбаміду, а імпорт фізично здійснити неможливо - не вистачить часу, адже сезон внесення в країні вже розпочався.

Після зупинки агрегатів аміаку в Черкасах і в Рівному заводи ще можуть працювати на "привізному" імпортному аміаку. Однак, виробництво в Сєвєродонецьку зупиняється через подорожчання аміаку на світовому ринку до $300-310/т, FOB, що призвело до зростання цін на імпорт в Україну до $270-290/т. З такою ціною сировини селітра в Україні повинна бути дорожче на 1400 грн/т. Фізично до зростання цін ринок України не готовий.

Нагадаємо, 6 березня на Одеському припортовому заводі почалося виробництво товарного карбаміду і аміаку. Відновлення роботи ОПЗ почалося в перших числах березня.

Довідка

Ostchem Holding AG - холдингова група, що об'єднує групу хімічних підприємств, які виробляють мінеральні добрива, органічні кислоти, діоксид титану, кальциновану соду, рідкий азот та інші хімічні продукти.

OSTCHEM Holding входить до складу фінансово-промислової групи компаній Group DF Дмитра Фірташа. Група володіє компаніями і підприємствами в Східній і Центральній Європі, і Центральної Азії, включаючи Україну, Естонію, Росію, Швейцарію, Італію і Таджикистан.

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно

1
0