Спецможливості
Новини

Жорстка погода змусила садівників замислитися про страхування

08.08.2017
2061
Жорстка погода змусила садівників замислитися про страхування фото, ілюстрація
Побитий градом сад господарства "Ролів-Агро". Фото Інфоіндустрії

В умовах скорочення держпрограм підтримки садівників страхування залишається єдиним варіантом виживання садівничих господарств, які не мають достатнього фінансового забезпечення, пише propozitsiya.com за матеріалами Інфоіндустрії.

Раніше садівники отримували відрахування від 1,5% збору від продажу алкогольної продукції, але ця держпрограма була згорнута. Держава досі не розрахувалося з господарствами, яким заборгувала великі суми ще до закриття програми.

У цьому році була запущена програма з часткового повернення ПДВ, але вона працює неефективно.

За таких умов єдиним виходом для садівників, які гостро потребують фінансової підтримки і залежать від сюрпризів погоди, є страхування. Страховики пропонують два варіанти підтримки садівничих господарств - страхування безпосередньо насаджень і страхування врожаю від граду в період від цвітіння і зав'язування до дозрівання плодів.

Саме другий тип страхування найбільш цікавий, зазначає Андрій Пастернак, директор садівничого підприємства «Ролів-Агро» у Дрогобицькому районі Львівської області.

Про страхування його господарство замислилося, зіткнувшись з природними катаклізмами в цьому році.

«Садівники цього краю не пам’ятають таких жорстких умов, які складалися б для вирощування плодів. Не стільки сам мороз нашкодив, скільки холодний вітер, який посилював ефект низьких температур. Холодні маси йшли по саду хвилями», - зазначає аграрій.

Через місяць після заморозків випав град. У підсумку господарство матиме втрати врожаю на 30-40%. Побиті градом яблука намагаються реанімувати за допомогою препаратів на основі амінокислот, щоб продати як другий сорт, але це не завжди вдається, тому що пошкодження дуже глибокі.

«У найскладнішій ситуації сьогодні перебувають господарства типу нашого, з три-чотирирічними насадженнями, коли дерева тільки-но вступають у стадію повного плодоношення. Вже з п’ятого року будемо виходити на оптимальну врожайність», - каже Пастернак.

Але навіть господарі повноцінного саду, які збирають по 40-50 тонн товарних яблук, за його словами, не можуть похвалитися хорошими фінансовими результатами.

Остаточно аграрій планує визначитися зі страхуванням взимку після збору врожаю й аналізу нинішнього сезону.

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее

1
0