Зерно до Європи відправили, але воно «застрягло» на кордоні
Через бюрократію тисячі товарних вагонів із зерном, яке мають експортувати до Європи, «застрягли» біля кордону з Польщею.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на міжнародне інформаційне агентство Reuters.
З початку війни Україна не має можливості експортувати свої товари морем. Український уряд шукає способи розв'язання цієї проблеми та намагається здійснювати експорт наземних шляхом. Один із них — транспортування товарів залізницею.
Наразі відомо, що на головному залізничному прикордонному пункті з Польщею стоять близько 1100 вагонів з зерном. І це лише невелика частина із 24 190 вагонів з різноманітними товарами на експорт (такими як рослинна олія, залізна руда, метали, хімікати, вугілля тощо), які стоять на кордоні очікуючи його перетину.
Заступник директора комерційного департаменту АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов повідомив, що поблизу села Ізов, головного залізничного прикордонного переходу між Україною та Польщею, наразі стоїть 10 320 вагонів. Всі вони очікують на перетин кордону, щоб доставити українські товари до польського морського порту Гданськ.
За словами Ткачова, наразі кордон поблизу Ізова щоденно перетинають до 500 вагонів. Він додав, що є ще десяток пунктів пропуску, проте багато із них не працюють.
Зараз «Укрзалізниця» працює над збільшенням пропускної спроможності до 1100 вагонів зерна на добу.
«Ми працюємо над тим, щоб пришвидшити цей процес… Зменшити кількість і тривалість перевірок вагонів, а також кількість документів», – сказав він.