Спецможливості
Новини

Посуха може знищити частину врожаю на Тернопільщині

18.06.2019
1318
Посуха може знищити частину врожаю на Тернопільщині фото, ілюстрація

Аграрії Тернопільщини стурбовані станом майбутнього врожаю в зв'язку з аномальною спекою. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zz.te.ua.

Через погодні умови в квітні найбільше постраждав Бережанський район. Грози знищили посіви на площі 560 га. Деякі підприємці були змушені пересівати культури.

«Стихія майже повністю знищила сою та соняшник. Ми пересіяли свої поля. Але зараз починаємо хвилюватися за те, щоб врожай не засох. У цьому році погода дуже мінлива. Поки думати за врожай рано, все залежить від погоди, чи дозволить вирости посіяного, а потім зібрати », - поділився аграрій з Бережанського району Ігор Стасишин.

Згідно з повідомленням, в департаменті агропромислового розвитку ОДА радять аграріям страхувати посіви під уникнення втрат. За словами керівника департаменту АПК Володимира Стахіва, в області із загальною площею 820 тис. га, 53 тис. га обробляють сільськогосподарські підприємства.

«У тих населених пунктах, де були знищені посіви, їх в основному пересівали. Щоб уникнути втрат, ми радимо аграріям страхувати посіви. Оскільки повернути кошти в результати негативного впливу стихії можна тільки після страхування. Травневі дощі принесли і користь для деяких сільськогосподарських культур. Оскільки їм більше загрожує посуха », - пояснив Володимир Стахів.

За прогнозами синоптиків, в подальшому в регіоні буде спостерігатися досить спекотна погода. Місцями можливі грози.

Інтерв'ю
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее

1
0