Спецможливості
Новини

Посуха, голод і потоп - людству назвали наступні випробування підступного 2020 року

01.05.2020
1685
Посуха, голод і потоп - людству назвали наступні випробування підступного 2020 року фото, ілюстрація

Як виявилося, пандемія коронавірусної інфекції зовсім не самотня. У 2020 році слідом за спалахом covid-19 світ можуть охопити потоп, пожежі і врожайна криза, а також навала сарани, так, саме така, як у біблійних історіях.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на znaj.ua.

В першу чергу загрожують катаклізми бідним державам - голодом, великими проблемами Євросоюзу і США, також можуть з'явитися проблеми з метеорологічною ситуацією, яка обрушиться на всю земну кулю. 

Вчені заявляють, що світовий океан нагрітий як ніколи, в Європі та Америці набирає обертів посуха. На бідні країни чекає найбільша гуманітарна криза століття — за визначенням ООН. А багатим країнам загрожують повені, неврожай і сезон ураганів. У будь-якій іншій ситуації світ не без проблем, але впорався б із кліматичним лихом. Проте зараз всі ресурси спрямували на боротьбу з Covid-19.

Навіть якщо у країни, що постраждала від повені, посухи чи урагану, є гроші на ліквідацію наслідків стихії і відновлення, купити і довезти необхідне зараз складніше, ніж коли-небудь. Світова торгівля та транспорт скуті через коронавірус. Контейнеровози і суховантажі стоять на рейді, літаки не літають. Налякані епідемією держави вводять заборони на експорт ліків і продовольства. 

Навіть найзаможніші, щедрі й відкриті країни закривають кордони і не дають грошей на спільну справу. США, наприклад, перекрили фінансування актуального на сьогодні міжнародного органу — Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Коронавірус змінив життя на планеті, але не скасував те, що змінювало його до останнього часу — глобальне потепління, на який вчені покладають провину за почастішання природних катаклізмів.

Загроза продовольчої кризи разом із пандемією коронавірусу обертається для багатьох держав серйозними витратами і розвиває схильність до протекціонізму. Це відмінний привід скоротити допомогу найбіднішим країнам, проти якої давно виступають популісти: навіщо допомагати далекій Африці, обурюються вони, якщо у нас в Детройті і Ліверпулі бездомні голодують і хворіють.

Навіть без пандемії смертельного вірусу 2020 рік обіцяв світу найбільшу гуманітарну кризу з часів Другої світової війни - про це попереджав світових лідерів задовго до появи Covid-19 виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі.

А тепер в результаті "ідеального шторму" три десятки бідних країн цього року можуть зіткнутися з масштабним голодом. Люди вмиратимуть десятками і сотнями тисяч, і щоб цьому запобігти, допомогу не тільки не можна скорочувати, але і доведеться збільшити, каже Бізлі.

За свіжими даними ООН, у світі хронічно недоїдає майже 1 млрд людей — кожен восьмий житель планети. А через викликану коронавірусом кризу їх кількість зросте ще на 130 млн, лише в 2020 році. Бізлі попереджає: голодуватимуть 265 млн осіб. Продовольча програма ООН - найгуманітарніша організація в світі. Вона щодня годує майже 100 млн людей. Якщо цю допомогу раптом зупинити, щодня 300 тисяч осіб вмиратимуть від голоду. Протягом трьох місяців щодня буде гинути стільки ж людей, скільки живе в містах розміром з Сімферополь або Чернігів.

 

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0