Спецможливості
Новини

Заборона транспортування с/г техніки зашкодить збиранню врожаю в Україні, — УЗА

09.06.2020
1040
Заборона транспортування с/г техніки зашкодить збиранню врожаю в Україні, — УЗА фото, ілюстрація

Українські аграрії опинилися в ситуації, коли їм фактично заборонено транспортувати сільськогосподарську техніку для збирання врожаю як у денний, так і в темний час доби. Тому Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням вирішити вказану проблему, яка може спричинити критичні негативні наслідки для збирання цьогорічного врожаю зернових та олійних культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу УЗА.

«Загрози для збирання врожаю виникли у зв’язку з тим, що з 1 червня 2020 р. «Укравтодор» заборонив рух великовагового транспорту (масою понад 24 тонни та навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн) автомобільними дорогами загальнодержавного значення в денну пору доби за температури понад 28°С. Така заборона поширюється в тому числі на транспортування сільськогосподарської техніки, призначеної для проведення сільськогосподарських робіт та збирання врожаю», — зазначили в асоціації.

При цьому рух габаритного та важковагового транспорту фактично заборонено в темну пору доби відповідно до п.15 «Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», затверджених постановою Кабінету міністрів України від 18 січня 2001 р. №30.

Ситуація, коли аграріям фактично заборонено транспортувати комбайни як у денну пору, так і в темну пору доби, призведе до вкрай негативних наслідків для збирання врожаю та значних втрат урожаю зернових і олійних. В умовах, коли аграрний сектор забезпечує левову частку експорту та валютних надходжень до країни, а це $22,4 млрд за результатами 2019 р., з яких експорт зернових та олійних минулого року склав $9,6 млрд, нормальний процес збирання врожаю зернових і олійних є вкрай критичним чинником для економіки країни та стабільності її фінансової системи.

Інтерв'ю
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее

1
0