Спецможливості
Новини

Закон про розпаювання земель держпідприємств сприятиме їх приватизації, — Мінекономіки

15.07.2020
855
Закон про розпаювання земель держпідприємств сприятиме їх приватизації, — Мінекономіки фото, ілюстрація

Мета законопроєкту про розпаювання земель державних підприємств — оптимізація процедури приватизації с/г державних підприємств, заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, коментуючи ухвалення у першому читанні законопроєкту №3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних с/х підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Метою цього законопроєкту є оптимізація процедури приватизації земель державних с/г підприємств. Ухвалення законопроєкту забезпечить визначення на законодавчому рівні чіткого та працюючого механізму приватизації земель державних с/г підприємств, установ, організацій, що сприятиме реалізації працівниками таких підприємств права на одержання земельної частки (паю)», — сказав Петрашко.

Законопроєкт встановлює правила, за яких приватизації підлягають лише землі державних сільгосппідприємств, установ, організацій.

Також запроваджуються норми, за якими приватизація земель сільгосппідприємств може здійснюватися як в процесі приватизації самих підприємств, так і без прийняття рішення про їх приватизацію, на підставі рішення органу, до сфери управління якого належить підприємство, а також при ліквідації підприємств.

Наголошується, що у випадку приватизації земель сільгосппідприємств у зв’язку з приватизацією самих підприємств, землі, які залишились після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери села та учасниками бойових дій, передаються в оренду на 50 років господарському товариству, у яке перетворюється підприємство.

Несільськогосподарські угіддя та землі несільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні сільгосппідприємства, при його ліквідації передаються до комунальної власності територіальних громад за місцем їх розташування.

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Наприкінці жовтня «Нор-Ест Агро», одна з найбільших дистрибуторських компаній України, відзначає свій перший ювілей, 10 років на ринку. Нібито й не багато, скажете ви, але для України, це реально дата, особливо сьогодні, коли країна... Подробнее

1
0