Спецможливості
Новини

Закон про мінімальні експортні ціни містить ризики для зернового ринку, – УЗА

05.07.2024
345
Закон про мінімальні експортні ціни містить ризики для зернового ринку, – УЗА фото, ілюстрація

Українська зернова асоціація (УЗА) не підтримує новий закон про мінімальні експортні ціни на зерно, який ухвалила Верховна Рада та підписав Президент України. Асоціація вбачає у ньому додаткові ризики й потенційні проблеми для всіх учасників зернового ринку. президент асоціації Микола Горбачьов заявив, що хоча закон вже ухвалено, зерновому ринку доведеться адаптуватися до нових умов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УЗА.

«Ми вважаємо, що високий рівень конкуренції та ліберальні правила, які діють у нашій країні, сприяють зростанню виробництва та експорту з року в рік. Я впевнений, що конкуренція між багатьма покупцями сприятиме збереженню ліквідності на зерновому ринку», – наголосив Горбачьов.

Технічні аспекти впровадження закону, які передбачають три кроки. Першим кроком буде аналіз митними органами всіх експортних цін за попередній місяць, при цьому відбиратимуться 5% найнижчих цін з митних декларацій на експорт за різними базисами постачань (СРТ, DAP, FOB). Другим кроком буде публікація Мінагрополітики мінімальних експортних цін для кожної культури на її вебсайті з можливістю 10% відхилення від опублікованих цін. Ініціальні ціни діятимуть протягом місяця до наступного аналізу митниці. Третім кроком стане здійснення експортерами експорту своєї продукції за цінами, що не нижчі від мінімальних, встановлених Мінагрополітикою.

Президент УЗА наголосив, що введення мінімальних експортних цін має стати частиною координованої роботи державних органів і бізнес-спільноти для забезпечення стабільності на зерновому ринку України.

Інтерв'ю
Роман Шнуровський разом із батьком та братами розвиває АПП «Золота Нива» в Зборівській громаді Тернопільської області та веде на YouTube відеоблог про агрономічні експерименти, які вони закладають на своїх полях. Про те, навіщо невеликому... Подробнее
Фермерське господарство «СІМ-АГРОЮГ», що на Одещині, має в обробітку 800 га землі. З 2017 року в господарстві почалось знайомство з технологією no-till.  «No-till – це вигідно», - каже власник фермерського господарства Сергій Бодя. Раніше... Подробнее

1
0