Спецвозможности
Новости

Закон про медичний канабіс знищить технічне коноплярство

07.07.2022
215
Закон про медичний канабіс знищить технічне коноплярство фото, иллюстрация

Українські коноплярі заявили, що законопроєкт № 7457, яким передбачена легалізація медичного канабісу в Україні, знищить галузь коноплярства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Свою думку вони підтвердили аргументами, що базуються на нововведених пунктах до нормативно-правового документу.

Зокрема, засновник асоціації «Українські технічні коноплі» Олександр Ігнатюк виділив Статтю 15 законопроєкту, у якій йдеться, що юридичні особи, які отримали ліцензію на здійснення діяльності з культивування та використання сортів роду Коноплі, для медичних, промислових цілей, наукової та науково-технічної діяльності зобов’язані укласти договір із випробувальною лабораторією для здійснення контролю якості лікарських засобів для здійснення діяльності відповідно до законодавства.

«Таким чином, кожен конопляр, який вирощує технічні коноплі, проходити аналогічну процедуру контролю для лікарських засобів, що й для медичних конопель», — прокоментував він.

Цим же пунктом Статті 15 передбачено повернення вимог про охорону посівів, місць зберігання і переробки.
Вчений-селекціонер, доктор с.-г. н. Ірина Михайлівна Лайко стверджує, що такі положення у Законі відкинуть Україну у 2012 рік, коли посіви конопель залишилися тільки в Інституті луб’яних культур.

«За таких умов не буде ні Інституту, ні коноплярства взагалі, — каже Ірина Михайлівна. — В 2012 році ми досягли того, що відмовилися від охорони посівів, оскільки наші коноплі містять ТГК менше 0,08%. Це найнижчий рівень у світі! А цей законопроєкт прирівнює наші коноплі до медичного канабісу. Ми роками домагалися розділення цих понять».

Для прикладу Олександр Ігнатюк навів досвід Канади щодо законодавства про коноплі, в якому чітко розмежовані коноплі технічні та коноплі медичні. Він додав, що законопроєкт № 7457 не відображає інтереси коноплярів, що займаються вирощуванням технічних конопель, натомість працює в інтересах іноземних фармакологічних компаній.

«Закон про медичний канабіс, і я не хочу називати його якось по-іншому, бо те, що там написано про промислові коноплі в наукових цілях — це гарна назва, яка значить протилежне. Ми надіслали офіційного листа від Асоціації до Мінагрополітики, СБУ. На чотирьох сторінках виклали аргументи про те, що цей законопроєкт погіршить стан конопляного напрямку виробництва», — резюмував Олександр Ігнатюк.

Интервью
Владимир Яковчук, генеральный директор Евралис Семенс Украина
Генеральный директор ООО «Евралис Семенс Украина» Владимир Яковчук рассказывает о новинках французского семенного бренда в сезоне-2017 и "закулисной" жизни компании.    
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Украине та Молдове
Nestlé в Украине активно сотрудничает с местными поставщиками. По данным на конец 2016 года, около 70% компонентов для своих товаров компания покупает на местном локальном рынке. С 2007 года Nestle

1
0