Спецможливості
Новини

Закарпатська садівниця поділилась досвідом вирощування пряних трав та мікрогріну

02.05.2020
1097
Закарпатська садівниця поділилась досвідом вирощування пряних трав та мікрогріну фото, ілюстрація
Юлія Гайович

Мешканка Ужгорода Юлія Гайович сьомий рік вирощує пряні трави. Спершу це була тільки м’ята і тільки для «зрізання». Згодом додалася праця з м’ятою у горщиках. Поступово до м’яти приєдналися інші пряні трави та мікрогрін.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на varosh.com.ua.

«Спочатку я ще думала, яка класна справа, воно росте красиве, пахне, всім подобається… А наступного року, коли почала масово вирощувати, то вже і шкідники з’являлися, тому я шукала нехімічні, саме органічні методи, аби їх позбутися. Тож у мене постійний пошук, як боротися з ними так, аби не нашкодити рослинам і, відповідно, людям», — розповідає Юлія Гайович.

Перші 3 роки були присвячені винятково м’яті, наразі її в господині росте одразу шість сортів. Поступово до м’яти приєдналися чебрець трьох сортів, розмарин, базилік чотирьох сортів, тархун, орегано, карі, шавлія і мікрогрін.

З’явилися грядки, теплиці й простір у будинку саме для мікрогріну.

У міжсезонні пряних трав Юлія фокусується саме на ньому — вирощує мікрогрін безпосередньо в будинку, з ним нема клопотів холодної пори і саме взимку він набуває популярності через брак іншої зелені.

Карантин також став викликом, проте вирощувати м’яту та інші трави садівниця не припинила.

Ключові слова: пряні трави, мікрогрін

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
Міністерство аграрної політики, Ярослав Краснопольський
Нещодавні зміни у складі уряду можуть торкнутися  і діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства. Що змінилося і яких новацій очікувати? Із цим запитанням ми звернулися до першого

1
0