Спецможливості
Новини

За десять років кількість малих виноробів скоротилась до 26 із 100, – Ігор Марчук

13.04.2023
615
За десять років кількість малих виноробів скоротилась до 26 із 100, – Ігор Марчук фото, ілюстрація

Законопроєкт №9030, що передбачає підтримку малих виробництв виноробної продукції та спрощення їхньої діяльності, надасть додаткові стимули для розвитку цієї галузі, — наголосив Голова підкомітету взаємодії держави та бізнесу і інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Ігор Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

За його словами, останніми роками в Україні драматично падає кількість малих виноробів.

«У 2013 році у нас було 100 малих виноробів, а сьогодні залишилося 26. Тому ми всі розуміємо, що необхідні зміни, треба продовжувати реформу, яка була розпочата у 2018 році, і сьогодні ми її відновлюємо. Ми хочемо прибрати ліцензування, воно непотрібне і створює виключно проблеми й практично нічого не додає держбюджету. Замість ліцензій ми хочемо запровадити реєстр малих виноробів, тобто цифровізувати цю сферу», — зазначив парламентарій.

Ігор Марчук поінформував, що малих виноробів запропоновано зробити суб’єктами державної підтримки.

«Ми хочемо відв’язати їх від так званих виноградних зон і районованих сортів винограду для того, щоб вони могли робити вино там, де це можливо, і з будь-якого сорту винограду призначеного для виробництва вина. Також треба надати їм можливість закупляти виноград для виробництва виноматеріалів, але це має бути виноград виключно українського походження. Такі новації також простимулюють і розвиток виноградарства в Україні», — упевнений політик.

Він додав, що кількість малих виноробів у Європі та світі зростає, навіть у таких невиноробних регіонах світу як Канада, Польща, Чехія та Нідерланди. Тож Україна має підтримати цей вітчизняний сектор економіки, який у нашій державі має серйозні перспективи, переконаний Ігор Марчук.

Ключові слова: малі винороби, закон №9030

Інтерв'ю
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0