Спецможливості
Новини

За 2022 рік аграрії отримали понад 70 млрд грн пільгових кредитів

04.11.2022
517
За 2022 рік аграрії отримали понад 70 млрд грн пільгових кредитів фото, ілюстрація

Прийом заявок на пільгове кредитування, за який аграрії залучили до 90 млн грн, завершився 31 жовтня. У цілому ж за 2022-й рік 34 415 аграріїв залучили кредитів на 70 млрд 962 млн грн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.gov.ua.

Найбільше коштів за останні 7 днів залучили аграрії Київської – 491 млн грн, Вінницької – 299 млн грн, Дніпропетровської – 256 млн грн, Рівненської – 221 млн грн, Одеської областей– 207 млн грн.

Лідером за обсягом кредитування за весь період продовжує залишатися Київщина – 10 млрд 704 млн грн. У ТОП-5 також – Вінниччина (7 млрд 286 млн грн), Кіровоградщина (6 млрд 648 млн грн), Дніпропетровщина (4 млрд 958 млн грн), Одещина (4 млн 629 млн грн).

Нагадаємо, Уряд ухвалив рішення про надання фінансової підтримки мікро-, малому та середньому бізнесу на відновлення частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій виробничих потужностей. Агропідприємства також можуть розраховувати на таку підтримку.

Підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн (без урахування раніше виданих кредитів за програмами держпідтримки).

Виконання зобов'язань за такими кредитами частково (до 80%) забезпечуватиметься державною гарантією. 

Умови для отримання кредиту:

  • виробничі потужності підприємства зруйновані повністю чи частково, або викрадені внаслідок війни чи окупації (що підтверджено документально);
  • підприємство здійснювало господарську діяльність протягом року до широкомасштабного наступу рф (що підтверджено даними річної фінзвітності станом на 1.01.2022 р.);
  • відновлювальні виробничі потужності розташовані не ближче 50 км від зони бойових дій, не знаходяться під окупацією.

Нагадаємо, агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр. 

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее

1
0