Спецможливості
Новини

З початку року капіталізація ринку сільськогосподарських земель зросла на 332 млрд грн

05.11.2024
209
З початку  року капіталізація ринку сільськогосподарських земель зросла на 332 млрд грн фото, ілюстрація

З початку 2024 року капіталізація ринку сільськогосподарських земель зросла на 332 млрд грн, оскільки ціни на землю перевищили девальвацію національної валюти, повідомляє Центр досліджень продовольства та землекористування - KSE Агроцентр.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що у третьому кварталі 2024 року укладено 28,4 тис. угод купівлі-продажу сільськогосподарських ділянок загальною площею 62,7 тис. га, що на 3% більше, ніж у попередньому кварталі, та на понад 29% за кількістю угод і на 39% – за площею земель в обігу порівняно з аналогічним періодом торік.

«Темпи зростання цін на землю вперше з початку повномасштабного вторгнення випередили темпи девальвації національної валюти. Відтак від початку 2024 року капіталізація ринку земель зросла на 332 млрд грн або на 3,9 млрд дол. США», – йдеться у повідомленні.

За даними аналітиків, незважаючи на стабільне зростання обсягів ринку, однак і досі є нижчими від довоєнних показників, а темпи відновлення сповільнюються.

«Наразі середньомісячні обсяги ринку приблизно на 37% нижчі від показників до початку повномасштабного вторгнення. При цьому площа сільськогосподарських угод через окупацію росією частини української території скоротилась з лютого 2022 року орієнтовно на 22%», – зауважив керівник дослідницького проєкту “Земля незламності” Роман Нейтер.

За оцінкою Центру досліджень, у третьому кварталі цього року на ринку сільгоспземель суттєво зросла активність юридичних осіб, які придбали 15,9 тис. га сільгоспземель, а їхня частка на ринку збільшилась до 25,4%. Відтак динаміка обсягів придбання юрособами землі випереджала темпи зростання ринку – 22% проти 3% відповідно.

У липні-вересні 2024 року вартість сільськогосподарських земель зросла до 45,4 тис. грн/га для всіх проданих та до 46,8 тис. грн/га для товарних земель, що на 4% і на 4,2% відповідно більше від цін у попередньому кварталі.

Інтерв'ю
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0