Спецможливості
Новини

Через світовий надлишок олії Україна може втратити більше $ 100 млн

30.08.2018
803
Через світовий надлишок олії Україна може втратити більше $ 100 млн фото, ілюстрація

Світове виробництво рослинних олій в цьому році перевищить споживання, що може позбавити Україну $ 100-115 млн експортної виручки, передає propozitsiya.com, посилаючись на ЛігаБізнесІнформ.

Ціни на рослинні олії, в тому числі на соняшникову, впали до мінімуму за останні 10 років - $ 695-700 за тонну на умовах FOB, повідомив генеральний директор консалтингового агентства "Украгроконсалт" Сергій Феофілов.

Експорт олійного комплексу, включаючи рослинні олії, шроти, сою, рапс займе близько 40% у всьому аграрному та харчовому експорті України.

У поточному році, за даними МінАПК, аграрії засіяли соняшником 5,7 млн ​​га, що на 300 тис. га менше, ніж роком раніше. За прогнозами міністерства, в Україні валовий збір соняшнику очікується на рівні 13,3 млн тонн.

Однак експертне співтовариство більш оптимістично. Аналітик олійного ринку консалтингового агентства АПК-Інформ Юлія Іваницька називає цифру в 15 млн т, що на 13% вище минулого року. Урожай всіх олійних культур в Україні може в цьому році вирости на 1,5 млн т в порівнянні з 2017-м і скласти 21,7 млн ​​тонн, прогнозує Феофілов.

Світове виробництво також збільшиться. Світовий валовий збір насіння соняшнику може на 1,4 млн т перевершити показник попереднього сезону і досягти 50,7 млн ​​т, прогнозують експерти Oil World. Таким чином, буде побитий рекорд сезону 2016-2017 в 50 млн т. Підвищення врожаю експерти очікують в Україні, Росії та Аргентині.

Річний приріст світового виробництва рослинних олій в сезоні 2018/19 (жовтень-вересень) може скласти 3%, а обсяг світового виробництва олії в 2018/19 - 194,7 млн ​​т. Це також новий рекорд. В результаті, світове виробництво олії перевищить їхнє споживання в 193,5 млн тонн, відзначають в Oil World.

Така ситуація може негативно позначитися на цінах насіння і продукції переробки олійних. "Пропозиція і виробництво соняшнику та інших олійних культур, а також соняшникової олії в поточному сезоні будуть на високому рівні, що призведе до зростання запасів всередині країни і також буде чинити тиск на внутрішні та експортні ціни", - говорить Феофілов

Інтерв'ю
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее

1
0