Спецможливості
Новини

Європа знову експортує фрукти та овочі до білорусі

04.05.2022
745
Європа знову експортує фрукти та овочі до білорусі фото, ілюстрація

У Польщі та інших країнах Євросоюзу наприкінці минулого тижня несподівано почали зростати ціни на яблуко, грушу та низку інших продуктів плодоовочевого сектору.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Пояснити цю тенденцію було непросто, тому що запаси цих товарів були високі, попит залишався обмеженим, і нічого не віщувало зростання цін. Однак шила в мішку не приховаєш — пояснення ситуації знайшлося досить швидко.

Виявляється, білорусь, без будь-яких гучних заяв, проживши лише чотири місяці без поставок із ЄС, визнала, що без фруктів та овочів від європейських постачальників прожити не може, і відкрила ринок збуту для них. А оскільки білорусь завжди служила своєрідною «діркою в паркані» з Євросоюзом для росії, щоб диктатор цієї країни міг розповідати своїм громадянам про успіхи «імпортозаміщення», поки білоруси поставляють на ринок росії європейське яблуко, капусту, груші, моркву та багато іншого.

Нагадаємо, що 1 січня 2022 року Білорусь запровадила повну заборону на імпорт із країн Євросоюзу та низки інших країн світу, продуктів харчування.

Заборона на постачання овочів та фруктів з ЄС до білорусі призвела до різкого зростання внутрішніх цін не тільки в цій країні, а й у росії. Оскільки ні росія, ні білорусь не в змозі прогодувати себе без імпорту фруктів та овочів, у цих країнах почав гостро відчуватися дефіцит базових продуктів.

Цікаво, що заборона на в'їзд вантажівок з росії та білорусі до ЄС, так само як і в'їзд європейських вантажівок до цих країн, досі не скасована, тому продукцію постачають відразу на кордон, де відбувається перевантаження.

Однак виникає питання, а наскільки зараз етично з погляду європейських постачальників, поки їхні країни надають величезну підтримку українцям у стримуванні рашистської агресії, брати участь у таких сумнівних торгових операціях?

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0