Спецможливості
Новини

Якість пшениці на Полтавщині значно нижча минулорічної

15.08.2023
744
Якість пшениці на Полтавщині значно нижча минулорічної фото, ілюстрація

На Полтавщині аграрії закінчили збір врожаю озимої пшениці. Цьогоріч намолотили 1 мільйон 360 тисяч тонн. Урожайність пшениці, за словами директора обласного департаменту агропромислового розвитку Сергія Фролова, на півтори тони вища, аніж минулоріч. Але якість погіршилася.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Директор фермерського господарства Вадим Савинський розповів, що причини зниження якості пшениці – часті дощі та відсутність коштів на підживлення.

«За рахунок великих цін на паливо мастильне, селітру, ми не вносили тих потреб для пшениці, які повинні бути. Тонна селітри взимку коштувала 36 тисяч гривень, а весною – 26-28. Відповідно потрібно було здати тонну пшениці, щоб 100 кг підживити. Не зовсім рентабельно», – пояснює Вадим Савинський.

Він розповів, що зібрав близько 4 тонн озимої пшениці із гектару землі, це на пів тони менше, аніж торік.

«Закрили коридор і Одеса і Миколаїв, не приймають порти. Трейдери не дають тих цін, які повинні бути. Витрат пішло чимало, а ціна на пшеницю не росте. Ще почекаємо з місяць і тоді будемо реалізовувати. Адже підуть пізні зернові, на це місце потрібно буде складати іншу продукцію. Тобто в будь-якому випадку потрібно буде реалізовувати. І тенденція йде до того, що аграрії зменшують свої посівні площі озимих», – говорить директор фермерського господарства Вадим Савинський.

«На сьогодні 5100- 5200 гривень за тонну пшениці продовольчої. Це всього-навсього на 13% вище, ніж у минулому році. При цьому іде збільшення ціни на добриво – десь на 50% в порівнянні з минулими роками, на пальне ми очікуємо збільшення. Цієї ціни вистачає лише покрити витрати. Продовольче зерно є. Але це переважно 3-4 клас. І всього продовольче зерно займає у валі, наприклад, зібраної пшениці 50%. Зазвичай область завжди має від 70 і вище, а в цьому році от такий обсяг продовольчого зерна. Його, звичайно, вистачить для потреб області, але, дійсно, цього року якість зерна погіршилася», – розповів директор департаменту агропромислового розвитку Полтавщини Сергій Фролов.

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее

1
0