Спецможливості
Новини

Які галузі потрібно підтримати, щоб перетворити АПК на локомотив економіки?

12.09.2017
1425
Які галузі потрібно підтримати, щоб перетворити АПК на локомотив економіки? фото, ілюстрація
На сьогоднішній день 174 країни купують продукти, вироблені в Україні

На сьогоднішній день 174 країни купують продукти, вироблені в Україні. Але потенціал як врожайності, так і експорту набагато більше сьогоднішнього. Для реалізації цих амбітних цілей Україні не вистачає інвестицій в такі сфери як інфраструктура, новітні технології, соціальна сфера, охорона навколишнього середовища та диверсифікація бізнесу. Таку думку висловив президент AgroGeneration Джон Шморгун, пише propozitsiya.com за матеріалами ekonomika.eizvestia.com.

Сьогодні в Україні є потенціал стати житницею світу і позиціонувати себе одним з основних гравців в питанні глобальної продовольчої безпеки. Зокрема, сприятливий клімат і сприятливі погодні умови, велика кількість від природи родючих земель (32,5 млн га орних земель, з яких 19,4 млн - багатий чорнозем, що становить 1/3 запасів світу), хороша (і недорога) робоча сила, продумана інфраструктура, близькість до найбільших ринків (як Європа, Африка і Близький Схід). Всі ці характеристики формують в Україні надзвичайний потенціал, який дозволить їй стати передовим експортером сільськогосподарської продукції в світі.

«Збільшити обсяги експорту можна завдяки більш інтенсивному використанню сучасної практики ведення сільського господарства, кращому управлінню, нарощуванню нових потужностей зберігання і поліпшення логістики. Україна може збільшити виробництво пшениці та кормових зернових до 130-150 млн т/рік, що вдвічі більше, ніж її поточний рівень виробництва. Залежно від наявних в державі ресурсів, експорт зернових може вирости в 2-3 рази до 110-120 млн т/рік, що може зробити Україну першим експортером зернових на світовому ринку», - заявив Д. Шморгун.

Він нагадав, що в 2016-2017 роках Україна посіла друге місце після США серед найбільших експортерів зерна.

Інтерв'ю
Рейдерство – стихійний термін, що дослівно означає «недружнє захоплення активів». В аграрній сфері найчастіше використовуються підроблені документи, а часто — в купі із тупою грубою силою. Чому рейдерство набуло такого поширення в Україні... Подробнее
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее

1
0