Спецвозможности
Новости

Як змінилась вартість борщу за 100 днів війни

06.06.2022
274
Як змінилась вартість борщу за 100 днів війни фото, иллюстрация

Експерти BRDO підрахували, на скільки зріс «індекс борщу» за 100 днів війни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на BRDO.

Під час підрахунку індексу експерти використовували дані порталу про фінанси та інвестиції Мінфін щодо середньомісячних цін на продукти. На жаль, актуальність індексу для регіонів України, які знаходяться в зоні активних бойових дій, вирахувати на вдається.

Як вплинула війна на ціни базових продуктів?

95 грн — стільки 3 червня 2022 року коштуватиме порція борщу на чотирьох осіб, приготована за традиційним рецептом. Порівняно з 24 лютого 2022 року — 81,84 грн — ціна зросла на 16,09%.

Всі інгредієнти борщу, окрім картоплі, подорожчали різною мірою: від незначних 7,7 % до істотних 22,56 %.

Найбільше зросла ціна капусти. Далі за шкалою подорожчання — свинина, морква та буряк.

Єдиний овоч, ціна якого зменшилась — картопля (-20,11 %). Неістотно подорожчала сметана (+7,7 %).

Про що нам говорять ці дані?

Ціни на харчові продукти значно коливаються в залежності від регіону та навіть торговельної мережі, адже на сьогоднішній день близько 30 % вартості продукції складають саме логістичні витрати, які стрімко зросли через дефіцит палива, ускладнені маршрути доставок та нестачу транспортних засобів. 

На думку Юлії Корнєєвої, головної економістки BRDO, сезонного зниження цін на овочі чекати не варто. Зупинка імпорту овочів з-за кордону, пов’язана із блокадою українських портів, а також зупинка поставок овочевої продукції зі східних областей створює значні дефіцити на внутрішньому ринку України, що спричиняє значний інфляційний тиск. Зростання вартості добрив та їх дефіцит на ринку також не додають оптимізму.

Ключевые слова: індекс борщу, BRDO

Интервью
Demydov1
В уникальном сооружении на территории арктического архипелага Свальбард в Норвегии не так давно официально открыли Всемирное хранилище семян. Заботясь о будущем планеты, человечество стремится
Максим Тарапата
Украина является лидером по экспорту растительного масла. Один из перспективных рынков для украинского масла – КНР, на котором интерес к подсолнечному маслу постоянно растет. Какие сложности ожидают украинских импортеров, рассказал Максим... Подробнее

1
0