Як злиття Syngenta з ChemChina відобразиться на українському ринку насіння?
Після об'єднання Syngenta з ChemChina на українському ринку засобів захисту рослин і насіння нічого не змінюється, тому що зміни стосуватимуться лише статутного капіталу Syngenta. Про це повідомив генеральний директор Syngenta в Україні Гебхард Рогенхофер, пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.com.ua.
"ChemChina стала нашим єдиним акціонером, раніше у нас були тисячі акціонерів по всьому світу. Глобально в роботі компанії теж нічого не змінюється: штаб-квартира Syngenta залишається в Базелі (Швейцарія), центри досліджень і розвитку (R&D) продовжать свою роботу в тих країнах, де вже функціонують", - зазначив він.
За словами Г. Рогенхофера, угода з ChemChina дозволить Syngenta більше вкладати коштів у подальше зростання бізнесу на ринках, що розвиваються, зокрема, в Китаї, більше інвестувати в цифрові пропозиції в галузі сільського господарства та нові технології для збільшення врожайності сільськогосподарських культур при одночасному скороченні викидів CO2 та збереження водних ресурсів.
"Чому ChemChina вирішила придбати Syngenta? Ви знаєте, що в Китаї населення зростає. Фактично ця угода з боку китайського уряду - інвестиція в продовольчу безпеку своєї країни. Вона оцінюється в $43 млрд. Зараз у Syngenta нова рада директорів, яка складається з восьми осіб, з них двоє - з ChemChina", - пояснив гендиректор Syngenta в Україні.
Незмінним залишиться і якість поставлених в Україну пестицидів, запевняє він.
"Продукція компанії Syngenta виготовляється на сертифікованих заводах компанії в різних країнах світу відповідно до затвердженої специфікації та міжнародних стандартів. Дана продукція поставляється для продажу в різні країни, де працюють представництва Syngenta, в тому числі в Україні. При цьому агрохімічні продукти, вироблені на будь-якому з таких заводів, мають той же склад і ідентичні властивості, зокрема, фізичні і хімічні, токсикологічні та екотоксилогічні властивості, а також показники біологічного ефекту вности. Компромісу на якість у нас ніколи не було і не буде", - підкреслив Г. Рогенхофер.
Він також зазначив, що у Syngenta і ADAMA, яка реалізує пестициди в Україні, є деякі конкурентні продукти в портфелі.
"Але бізнес-модель роботи обох компаній вже відома: Syngenta залишається Syngenta, а ADAMA залишається ADAMA. У фармацевтиці, наприклад, абсолютно спокійно працюють на ринку компанії, які продають генерики і оригінальні медпрепарати. У нас буде аналогічна схема роботи", - пояснив експерт.
Що стосується ціни, то, за словами Г. Рогенхофера, собівартість товарів залежить від декількох факторів, включаючи ціни на нафту, зростання цін на деякі діючі речовини, викликане глобальним збільшенням попиту, підвищення витрат на наукові дослідження і розробки.
"Єдиний прогноз, який я можу зробити, це те, що наші продукти ще в найближчий рік будуть більш-менш стабільні за ціною. Велику роль в цьому процесі відіграє коливання курсу гривні", - зазначив він.