Спецвозможности
Новости

Як живуть Великі Копані під російською окупацією

24.06.2022
1182
Як живуть Великі Копані під російською окупацією фото, иллюстрация

Російська пропаганда агресивно переконує про майже материнську турботу на окупованій території України, про те, як «нова влада» турбується про селян, як вони щасливо вирощують та торгують овочами на ринках Криму та майже всій Росії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на glavcom.

А що за пропагандистською картинкою? Михайло Непран, перший віце-президент Торгово-промислової палати України, розповів, зі слів своїх колег, історію реального життя селян на окупованій території.

Село Великі Копані на Херсонщині. Традиційно торгують на місцевому базарі, везуть у Херсон, Миколаїв, Одесу, Вінницю. Деякі возили до Києва.

Зараз проїзду немає. Є тільки російські фури, які на базарі дають ціну, не пропонують, а дають. Вибору немає, або продаєш, або згниє. Ціни грабіжницькі. До порівняння: молода картопля — 3,5-4 гривні кг, при цьому в Одесі, Миколаєві, Вінниці 35-40 грн. Капуста, огірки, кабачки — 1-2 гривні, в наших містах 40-50. Помідори беруть за 3,5-4 грн, на неокупованій території 40-60 грн за кг.

Ціни просто здирницькі. Тому багато селян просто віддають овочі худобі, щоб не годувати окупантів, не дати на собі нажитися.

Окремо про красиву картинку з постачанням до Криму. Реальність разюче інша. Формально в Крим може їхати будь-хто, але по факту тільки за попередньої домовленості й за окрему плату. На кримські ринки українців не пускають, роздріб не приймають. Можна на кордоні здати перекупникам на пару гривень дорожче, ніж в Копанях.

Вся ця реальна історія Великих Копанів яскрава ілюстрація російської влади, російської держави — красиві лозунги, грабіжницька реальність. І тільки надія на ЗСУ, на швидке звільнення наших територій поверне селян до гідної оплати їх праці.

Интервью
Тарас Кутовой, министр аграрной политики и продовольствия Украины
Министр аграрной политики и продовольствия Тарас Кутовой определил органическое направление как одно из главных в работе Минагрополитики на этот год. «Это один из вопросов, который меня лично волнует
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Руководитель стартапа, у которого уже появились два конкурента, - о важности мониторинга уплотнения почвы, эволюцию методов измерения уплотнения и борьбе с последним.  - Ваш стартап «Скок Агро» сосредоточился на усовершенствовании методов... Подробнее

1
0