Спецвозможности
Новости

Як воєнний стан вплинув на ринок міндобрив

23.06.2022
340
Як воєнний стан вплинув на ринок міндобрив фото, иллюстрация

Міністерство агрополітики спільно з представниками Всеукраїнського Конгресу Фермерів та інших профільних асоціацій обговорили ситуацію на ринку міндобрив в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВКФ.

Об’єм поставок азотних добрив у листопаді-травні цього сезону становив 2005,6 тисяч тонн, що на 33 % менше за аналогічний показник попереднього періоду.

З них об’єм відвантажень українського продукту склав 1150,9 тисяч тонн, що на 53 % менше до аналогічного показника попереднього періоду. А об’єм імпорту, відповідно, зріс на 56 %, — до 855,5 тисяч тонн.

Крім того, з початком широкомасштабного вторгнення рф, з березня до травня об’єм виробництва азотних добрив вітчизняними виробниками скоротився у 5 разів відповідно до аналогічного показника попереднього періоду. А тому майже весь об’єм направлявся на внутрішній ринок.

З березня до травня об’єм імпорту азотних добрив також скоротився у 5 разів.

Об’єм виробництва NPK та NP українських складних добрив з березня по травень порівняно з аналогічним показником попереднього періоду скоротився у 3 рази. А об’єм імпорту в цей період скоротився більше ніж у 6 разів.

Найбільш болючим питанням є сектор хлористого калію, оскільки він повністю імпортозалежний. 

Більш того, третина цих добрив раніше поставлялась із Білорусі.

За підсумками 2021 року пропозиція калію на українському ринку складалася з 199,2 тисяч тонн білоруського продукту, 72,6 тисяч тонн узбекистанського продукту та 9,2 тисяч тонн інших постачальників, переважно європейських.

На сьогодні поставки добрив з Білорусі припинені. На їх заміну 40 % калію постачається з Німеччини. Є також поставки з Польщі та Сербії.

Проте таке постачання добрив з інших країн потребує додаткового логістичного вирішення, оскільки українські порти заблоковані, а інші пропускні пункти зазвичай не пристосовані для перевалки добрив.

Интервью
В Нидерландах существует печальная поговорка: «Фермеру принадлежат только его жена и дети, все остальное на ферме принадлежит банку». То есть, банки понавыдавали всем фермерам вплоть до мельчайших
В середине декабря официально было сообщено о создании новой общественной организации - «Всеукраинского аграрного форума», целью которой является объединение всех сельскохозяйственных организаций для совместной продуктивной работы и... Подробнее

1
0