Спецможливості
Новини

Виробники часнику готові збільшити потужності експорту мінімум втричі

23.05.2017
3153
Виробники часнику готові збільшити потужності експорту мінімум втричі фото, ілюстрація
Найбільшими проблемами у вирощуванні цієї культури, за словами експерта, є відсутність технології, якісного посівного матеріалу та спеціальних видів техніки на ринку

Останні роки з'являється більше господарств, які вирощують часник. Але вони орієнтовані на більш платоспроможник експортний попит. Минулоріч було встановлено своєрідний рекорд з експорту часнику - понад 200 т. Основними напрямками стали Білорусь, Канада, Азербайджан та Прибалтика. Уже у цьому сезоні виробники часнику заявляють про готовність збільшити потужності експорту щонайменше втричі, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Як зазначила співзасновник ТОВ «UkrUP» Анна Морозова, часник вимагає значно менше площ, аніж звичні польові культури. При цьому рентабельність виробництва можна отримати починаючи з від декількох соток, а окупність інвестицій починається з 1 га.

Згідно із цінами минулого року вартість закладки 1 га часнику у середньому становила 150 тис. грн. Урожайність також коливається – від 3 до 15 т з га, а вартість в українських супермаркетах може сягати 100 грн/кг. З цього можна робити висновки про рентабельність виробництва.

Найбільшими проблемами у вирощуванні цієї культури, за словами експерта, є відсутність технології, якісного посівного матеріалу та спеціальних видів техніки на ринку. "Що стосується експорту, то у нашому часнику, безумовно, є зацікавленість за кордоном, але все ускладняється тим, що поки що ми не можемо сформувати стабільні партії продукту однакової товарної якості", - додала А. Морозова.

Варто зазначити, що хоча часник є традиційною культурою для українців, ще донедавна майже 90% ринку у нас складала продукція, завезена з-за кордону. За свідченням гравців ринку виробництво всередині держави поки що залишається на низькому рівні – всього лише 10% від потреби, проте саме виробництво часнику називають одним із найбільш динамічних і рентабельних бізнесів у майбутньому.

Досі офіційної статистики по площах і обсягам виробництва часнику всередині країни просто не існує. Приблизно 90% часнику, який ми їмо, в до нас завозять із-за кордону - щороку понад 10 тис. т часнику. Решта припадає на виробників (3%) та домогосподарства (7%).

Найбільші експортери культури у світі - це Китай (79%), Іспанія (11%), решта походить з Аргентини, Нідерландів та Чілі.

Інтерв'ю
Сучасна українська фармацевтична промисловість за роки незалежності нашої держави зробила величезний крок уперед. підтвердженням цього є цифри від Державної фармакологічної комісії ветеринарної медицини України. Так, у 2023 році кількість... Подробнее
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0