Спецможливості
Новини

Виробництво органічних фруктів зростатиме щорічно на 50-100%

09.03.2017
2416
Виробництво органічних фруктів зростатиме щорічно на 50-100% фото, ілюстрація
Найпопулярніший фрукт серед органічних виробників - яблуко, причому на переробку на зовнішній ринок

Фруктовий органічний бізнес - під силу середнім і великим виробникам або кооперативам невеликих фермерств. Органічний фруктовий сад доцільно закладати на площі від 10 га. Про це розповіла propozitsiya.com засновник Organic Business School Олена Дейнеко.

За даними організації, найпопулярніший фрукт серед органічних виробників - яблуко, причому на переробку на зовнішній ринок. Так, у 2016 році було експортовано 1000 т органічного яблука на переробку, тоді як поставки товарного яблука були одиничними. У сегменті органічного яблука на переробку на європейському ринку спостерігається перевиробництво. Щоб мати нормальні прибутки, потрібно або експортувати більші обсяги, або налагодити переробку, що теж неможливо без великомасштабного виробництва і, бажано, кооперації.

Розрахунки Organic Business School і партнерів-практиків показують, що 10-гектарний комбінований (половина під яблунею, половина під грушею) сад при реалізації яблук по 12 грн/кг і груші вдвічі дорожче починає приносити прибуток на 3-й рік, а окупається за 7 -8 років при врожайності в повному плодоносінні, яке наступає на 5-й рік - 30 т/га.

Альтернатива закладці органічних садів - сертифікація дикоросів. «У цьому випадку у вітчизняній практиці досить знайти занедбаний старий сад, а органічний сертифікат на нього отримати буде легко», - каже О. Дейнеко.

У майбутньому вона пророкує швидкий розвиток виробництва органічних фруктів (на 50-100% щорічно), зокрема, дикоросів, і появу переробки. Остання можливість слабо використовується українськими органічними виробниками: так, в 2016-му обсяг експорту органічного яблучного концентрату склав всього 10 т.

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0