Спецвозможности
Новости

Вимоги росії оглядати вантажні судна із зерном у Чорному морі це безглуздя, — Блінкен

26.06.2022
235
Вимоги росії оглядати вантажні судна із зерном у Чорному морі це безглуздя, — Блінкен фото, иллюстрация

Держсекретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю, під час пресконференції в Берліні, назвав безглуздям превентивні вимоги росіян проводити огляди вантажних суден у Чорному морі в обмін на розблокування українських портів для експорту зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Що стосується оглядів, то за яким правом чи за якою логікою росія наполягає на перевірці українських суверенних суден, які відправляються з українських портів до інших країн? Це безглуздя», — заявив глава американської дипломатії.

Він підкреслив, що саме росія блокує зерно в українських портах, призначене до постачання в цілу низку країн. До того ж, досі російська сторона не продемонструвала зміни своїх загарбницьких намірів у війні проти України.

«Коли росія каже, що готова випустити судна, це потенційно створює ризики того, що російські кораблі ввійдуть і атакують Одесу безпосередньо», — прокоментував держсекретар США заяви кремлівських посадовців.

За його словами, українці в праві мати гарантії, щоби не допустити такого розвитку ситуації.

Блінкен також звернув увагу, що генеральний секретар ООН дуже наполегливо працює над тим, щоби досягти домовленостей для виходу з Одеси українських суден, а отже, продовольства та зерна.

«Ми дуже підтримуємо ці зусилля. Вони намагаються зблизити росіян, українців. Туреччина також залучена до підтримки цих зусиль. Якщо вони зможуть дійти згоди, це було би дуже добре, але я сумніваюся, що росія дійсно серйозно ставиться до цього», — зауважив держсекретаря США.

Ключевые слова: експорт зерна, Блінкен

Интервью
Год назад отечественный бизнес пережил беспрецедентное до тех пор событие - локдаун, то есть полное прекращение работы значительной части предприятий, в частности, полное закрытие заведений питания. Именно тогда Анна Морозова решила дать... Подробнее
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховная Рада Украины 14 марта ратифицировала Соглашение о свободной торговле с Канадой. Теперь, чтобы соглашение вступило в силу, его должен подписать президент Украины, а также окончательно

1
0