Спецможливості
Новини

Впровадження "аграрно-сировинного збору" для експортерів недоцільне, — УкрАгроКонсалт

01.11.2016
1011
Впровадження "аграрно-сировинного збору" для експортерів недоцільне, — УкрАгроКонсалт фото, ілюстрація

Експерти "УкрАгроКонсалт" розкритикували законопроект про «Внесення змін до Податкового кодексу України щодо відродження тваринництва і розвитку сільськогосподарського підприємництва на селі» (реєстраційний номер законопроекту 5300), який надійшов в аграрний комітет ВРУ. Про це propozitsiya.com повідомили в "УкрАгроКонсалт".

Документом предбачається запровадження загальнодержавного податку — «аграрно-сировинного збору» в розмірі 3% від митної вартості товару. Платниками аграрно-сировинного збору, згідно документу, мають стати експортери зернових і олійних культур, а також продуктів їх переробки. Кошти, що надійшли від сплати податку, через спецфонд держбюджету планують направляти на держпідтримку тваринництва.

Аналітики "УкрАгроКонсалту" нагадали, що в профільному парламентському комітеті нині знаходиться близько десятка законопроектів, які передбачають різні зміни в системі оподаткування аграріїв. Жоден із документів на засідання аграрного комітету не виносився, однак спроби переглянути режим оподаткування галузі робилися навесні поточного року.

"Україна не має яких-небудь серйозних підстав для введення нових загальнодержавних податків і зборів на наступний рік. Бюджет-2017 розраховано на чинній податковій базі, і це один із серйозних козирів уряду у взаємовідносинах із міжнародними кредиторами", — впевнені в "УкрАгроКонсалт".

<

Інтерв'ю
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее