Спецможливості
Новини

Волинські хлібороби отримали мобільні сховища для збіжжя

07.11.2022
671
Волинські хлібороби отримали мобільні сховища для збіжжя фото, ілюстрація

Ініціатива забезпечення аграріїв рукавами для тимчасового зберігання зерна належить Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FАО) спільно з Мінагрополітики України та за партнерства двох всеукраїнських асоціацій: органів місцевого самоврядування і районних та обласних рад. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Волинської обласної ради.

У п’ятницю голова обласної ради Григорій Недопад та представники FАО передали волинським фермерам 790 таких засобів для зберігання зернових. Відтак, 46 малих і середніх господарств, які обробляють від 100 до 10 000 га ріллі, отримали додаткові можливості для збереження врожаю. Кожен такий рукав здатен вмістити до 200 тонн  зернопродукції.

Григорій Недопад висловив вдячність представництву FАО ООН і за відчутну допомогу волинським аграріям, і за підтримку продовольчої безпеки в Україні, а отже й у світі.

«Це надзвичайно важлива справа. На тлі значної кількості зруйнованих зерносховищ, ускладненої логістики експорту — це гарантія збереження врожаю зернових».

Регіональний представник FАО в області Дмитро Дубняк зазначив, що невдовзі волинські аграрії отримають на додачу і агрегати для завантаження збіжжя у тимчасові сховища. 

Речниця представництва FАО в Україні Вікторія Михальчук додала, що загалом українським сільгоспвиробникам передадуть 35 тисяч таких рукавів, які дозволять забезпечити зберігання 7 мільйонів тонн зернових. За її словами, вартість проєкту перевищує 60 мільйонів доларів. Програма ж реалізується за фінансової підтримки урядів Канади, Японії та австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

Інтерв'ю
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) офіційно працює в Україні з лютого 2016 року. Служба була утворена відповідно до постанови КМУ від
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0