Спецможливості
Новини

У другій половині сезону обсяг світової пропозиції соняшнику буде на 7 млн т більший, ніж торік

09.02.2022
1033
У другій половині сезону обсяг світової пропозиції соняшнику буде на 7 млн т більший, ніж торік фото, ілюстрація

Аграрії продовжують стримувати продажі соняшника в очікуванні зростання цін до рекордних рівнів попереднього сезону. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Проте аналітики вважають, що це може призвести до обвалу цін на тлі весняного збільшення пропозицій олійних, зокрема й з боку Південної Америки. Крім того, збільшення площ сівби соняшнику в Україні та Росії за рахунок скорочення посівів кукурудзи призведе до зниження цін на соняшникову олію з нового врожаю.

В Україні закупівельні ціни на соняшник залишаються на рівні 20,4–22,5 тис. грн/т з доставкою на завод. Проте на них тисне зміцнення курсу гривні та стабільні ціни на соняшникову олію на рівні 1380–1400 $/т FOB, в той час, як ціни на пальмову та соєву олію сягнули 1360 $/т та 1420 $/т відповідно.

У 2021/22 МР Україна та Росія зібрали високі врожаї соняшнику. У порівнянні з попереднім сезоном в Україні врожай зріс із 13,8 млн т до рекордних 16,5 млн т, тоді як в Росії він склав 15,6 млн т, тобто майже на рівні торішнього рекорду. Проте ринки поки не побачили прогнозованого збільшення виробництва та експорту соняшникової олії.

На тлі очікуваного збільшення врожаю соняшнику в Південній півкулі, який надійде на ринок найближчими місяцями, та активізації продажів насіння виробниками Північної півкулі, що мають значні запаси, обсяг пропозицій соняшнику на світовому ринку у січні-серпні 2022 року сягне 41,2 млн т. Це на 7,2 млн т перевищить відповідний показник 2020/21 МР. Основними причинами цього є низькі темпи продажу сировини аграріями та слабкий попит з боку імпортерів соняшникової олії на початку сезону, оскільки вони очікували зниження цін з огляду на рекордні врожаю соняшника у Чорноморському регіоні. Наразі обсяги переробки соняшника в Україні та Росії нижчі, ніж очікувалося, тоді як запаси сировини продовжують збільшуватися.

Інтерв'ю
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее

1
0