Спецможливості
Новини

Внутрішній попит на кукурудзу в Україні становить всього 30%

25.04.2017
1928
Внутрішній попит на кукурудзу в Україні становить всього 30% фото, ілюстрація
Незважаючи на великий попит на глобальному ринку і потужні потенціали вітчизняного виробництва, кукурудза в Україні користується незначним попитом у локальних споживачів. Внутрішній попит на зерно становить всього 30%

Незважаючи на великий попит на глобальному ринку і потужні потенціали вітчизняного виробництва, кукурудза в Україні користується незначним попитом у локальних споживачів. Внутрішній попит на зерно становить всього 30%. При цьому потреба переробних заводів залишається мінімальною, пише propozitsiya.com з посиланням на golos.ua.

Кукурудза - світовий лідер за обсягами вирощування серед всіх інших культур, що пояснюється великим попитом не тільки на саму кукурудзу, а й на продукти її переробки. Крім того, кукурудза сьогодні активно використовується при виготовленні ряду продуктів харчування, а також у птахівництві як корм.

Україна займає 7-е місце в світі з вирощування кукурудзи з часткою в 2,4%, і 4-е місце за обсягами експорту даної культури, поступаючись лише США, Аргентині та Бразилії. Частка нашої країни в світовому експорті становить 12%.

За останнє десятиліття валовий збір кукурудзи зріс в 3,3 рази. У 2013 році був зафіксований найбільший показник збору врожаю кукурудзи - 30,9 млн т врожаю. У наступні періоди цей показник дещо скоротився.

Випуск різних круп в Україні останнім часом скорочується. Максимальне падіння припало на 2015 рік. Так, в 2015 році було зібрано 23 млн т кукурудзи, а вироблено тільки 60 тис. т кукурудзяної крупи. Основні імпортери крупи - Єгипет і Казахстан.

В Україні на сьогоднішній день присутня необхідність нарощування потужностей з переробки кукурудзи. Це допоможе стимулювати внутрішній попит і освоїти нові ринки. Кукурудза є сировиною для виробництва 500 основних і побічних продуктів. Найбільш затребуваним продуктом на внутрішньому ринку є кукурудзяна крупа і борошно жирністю <1%, які можуть використовуватися як самостійні продукти харчування, так і інгредієнти для випуску ряду інших товарів. Експорт борошна і крупи даної категорії не схильний до значного впливу коливання цін.

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
vitaliy skotsyk
20 вересня заплановано розпочати всеукраїнський страйк аграріїв. Про його причини та вимоги аграріїв  розповів один з ініціаторів, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.  

1
0