Спецвозможности
Новости

Внаслідок російського вторгнення сільгоспвиробники недоотримали $23,3 млрд

22.06.2022
243
Внаслідок російського вторгнення сільгоспвиробники недоотримали $23,3 млрд фото, иллюстрация

Команда Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України підготували «Огляд непрямих втрат від війни у сільському господарстві України».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

Внаслідок повномасштабної війни росії проти України, збитки в аграрному секторі  України сягнули $4,3 млрд, що складає майже 15 % капіталу країни. В той час як ці пошкодження відображають повне чи часткове знищення саме матеріальних активів, непрямі втрати враховують недоотриманий дохід від зменшення кількості вироблених товарів та додаткові кошти, які виробники змушені витрачати через війну.

Недоотриманий дохід — це різниця між фактичними доходами та доходами, які сільгоспвиробники отримали б, якби не вторгнення росії в Україну. 

«Розрахунки непрямих втрат допомагають зрозуміти не лише масштаб падіння галузі, а й потреби для повноцінного відновлення виробництва. Значна частка недоотриманого доходу була б використана для покриття витрат на наступну посівну кампанію та закупку кормів для худоби. Без часткової компенсації втрат фермери в регіонах, що найбільше постраждали від війни, не зможуть відновити виробництво», — коментує розрахунки експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер.

Непрямі втрати через недоотриманий врожай сільськогосподарських культур оцінюються у $9,6 млрд. Найбільш значуще зниження у прогнозованому врожаї 2022 року відзначається для виробництва пшениці (очікується 33 % спад у врожаї 2022 року у порівнянні до базового сценарію), соняшнику (32 %) і ячменю (31 %). Бойові дії порівняно менше впливають на врожай кукурудзи, порівняно з врожаєм інших культур, очікується зниження врожаю у розмірі 18 %.

Недоотримані доходи від врожаю інших культур оцінили в $3,3 млрд.

Втрати через менший врожай багаторічних культур склали $89 млн. В середньому, для початку плодоношення нових багаторічних насаджень знадобиться п’ять років. Відтак, втрати врожаю багаторічних насаджень впродовж п’яти років складуть $222,4 млн.

Блокада портів призвела до зменшення цін всередині країни на основні експортно-орієнтовані культури більш, як на 30 %. Непрямі втрати виробників від зниження цін на експортно-орієнтовні культури (пшениця, кукурудза, ячмінь, соняшник) складають $11,9 млрд.

Вартість добрив збільшилися на 37 % з початку російського вторгнення, а ціни на дизельне паливо зросли приблизно на 39 центів CША за літр. Загальні втрати через підвищення виробничих витрат оцінюються у $859 млн.

Интервью
  Органическое земледелие в сочетании с пчелоопылением - новый перспективный тренд в сельском хозяйстве. Не отстают от мировых тенденций и украинские аграрии. Компания “Агроинвест Холдинг” рискнула и запустила пилотный проект по... Подробнее
ВВП Венгрии в 2016 году выросло на 3,5-5% и она попала в число 7 стран ЕС, чей дефицит бюджета составил менее 3%. «Украина – одно из крупнейших наших соседних государств. В 2016 году двусторонние

1
0