Спецвозможности
Новости

Вітер заніс пестициди з твого поля на сусіднє? Плати €80 тисяч

04.02.2023
366
Вітер заніс пестициди з твого поля на сусіднє? Плати €80 тисяч фото, иллюстрация

Суд зобов’язав фермера із землі Рейнальд-Пфальц у Німеччині сплатити €80 тис. аграрію, який обробляє сусіднє поле за забруднення цього поля своїм пестицидом.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на GrowHow.

Аграрій обприскав картоплю на своєму полі пестицидом. Однак хімікат потрапив на сусіднє поле, де росла рукола. Згідно з заявами експертно-консультаційної палати, хімічний засіб, ймовірно, занесло з картопляного поля вітром.

У руколі з сусіднього до картопляного поля допустимі граничні значення хімікатів перевищено більш ніж у 10 разів. Відповідно до німецького законодавства, зелень у якій виявлено пестицидне забруднення більше не можна продавати. Відтак фермеру довелося викинути весь урожай.

Захист звинувачуваного намагався переконати суд, що сусідній фермер не вжив жодних запобіжних заходів для захисту свого врожаю від зараження, тому і опинився у такій ситуації. Однак суд постановив, що потерпілого не можна звинувати у цьому, адже переконатися у відсутності небезпеки для навколишніх полів зобов’язані ті, хто застосовує ЗЗР.

Відповідно до рішення суду, аграрій, який вирощує картоплю, тепер повинен відшкодувати сусідові €80 тис. — втрачений прибуток за вирахуванням заощаджених витрат на збирання, пакування та транспортування врожаю, які більше не потрібні. Однак вирок ще не набрав законної сили. Відповідач подав апеляцію до Вищого регіонального суду.

Ключевые слова: Німеччина, пестициди, суд
Интервью
Земельная реформа отнюдь не завершилась с принятием закона об обороте сельскохозяйственных земель. Она требует принятия сопутствующих законов и подзаконных актов, обеспечивающих функционирование рынка земли. О судьбе этих законов и... Подробнее
Одним из самых известных не только в Украине, но и во всем мире центров пшеничной селекции является Мироновка (Киевская область), которую недаром называют пшеничной столицей, родиной украинской озимой пшеницы, ведь именно здесь работает... Подробнее

1
0