Спецможливості
Новини

Вишневі фермери в Швейцарії протестують проти нових антипестицидних законопроєктів

23.05.2021
764
Вишневі фермери в Швейцарії протестують проти нових антипестицидних законопроєктів  фото, ілюстрація

За даними Базельської фруктової асоціації, кожна друга вишня в Швейцарії надходить з Базеля — близько 3000 тонн на рік. Відповідно, вирощування фруктових садів і вишні ніде в Швейцарії не так важливо, як в районі Базеля, йдеться в повідомленні асоціації. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi

У Базелі вишню вирощують приблизно на 150 гектарах, і більше 200 фермерів повністю або частково залежать від врожаю цієї культури. 

Але зараз виробництво вишні знаходиться під загрозою через сільськогосподарських еко-ініціатив: окремі ділянки, типові для цього району, не підходять для захисту дерев за допомогою альтернативних методів захисту рослин і вимагають контрольованого використання пестицидів. 

Вишні потрібна адекватний захист від хвороб, адже, на відміну від зерняткових культур, ще немає стійких сортів. Необхідні інсектициди, адже кому сподобається червива вишня? 

Ернст Люті, садівник і президент Базельської асоціації фруктів, сказав, що, якщо виробникам фруктів заборонять займатися агрохімічним захистом рослин, особливо у вологі роки, урожай може бути повністю втрачено. 

«Заборона на пестициди унеможливить для садівників в Базелі продовжувати поставки вишні для швейцарського ринку в необхідній кількості та якості. Ініціативи задумані добре, але занадто екстремальні. На жаль, схоже, що споживачі про це ще не підозрюють», — сказав він, пояснивши, чому асоціація запустила власну просвітницьку кампанію. 

Ініціативи «Зниження ризику використання пестицидів» і «План дій по чистій воді» пов'язані з заходами щодо зниження ризиків застосування агрохімії. 

Планується, що в Швейцарії прямі субсидії в майбутньому отримають тільки ті компанії, які не використовують будь-які активні інгредієнти «з підвищеним потенціалом ризику».

Інтерв'ю
Вибір технології обробітку ґрунту — це одвічне спірне питання серед вітчизняної та світової агроспільноти. І справді, золотої середини тут немає. Адже в різних регіонах одні й ті самі підходи будуть показувати різні результати. Незважаючи... Подробнее
Сергій Макуха,  голова «Інтер-Агро-База»
Фермерське господарство «Інтер-Агро-База», що на Чернігівщині, працює з 2004 року, має в обробітку 5 600 га землі, які «розкидані» на 150 км. З усього земельного банку 3000 га складають піщані кислі ґрунти з pH 5–5,5. Господарство... Подробнее

1
0