Спецможливості
Новини

Виноградар з Дніпропетровської області збирає близько 4 тон ягоди на рік

27.09.2019
991
Виноградар з Дніпропетровської області збирає близько 4 тон ягоди на рік фото, ілюстрація

Олексій Білоцерківець з села Кринички, що на Дніпропетровщині, більше 10 років займається виноградарством. Замість звичайного городу з картоплею, морквою та буряком, вирощує біля будинку виноград. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Щорічно вдається зібрати приблизно до 4 тонн винограду. Чимало зусиль вимагає таке "хобі", а ще потрібно знати кілька перевірених секретів, якими Олексій Білоцерківець поділився з журналістами SEEDS, які відвідали його виноградник разом з гостями фестивалю "Золоте гроно України-2019".

Нові сорти винограду, особливо гібриди, фахівець не шанує: "Гібриди - це дурниця. Я вже стільки пересадив цих незрозумілих сортів, і стільки викорчував... Це дурна робота.

Людина, яка займається виноградом, знає, якщо кисть набита настільки, що протравити всередині просто неможливо, то він і псується. Я вважаю кращі сорти - сортові - Кодрянка, Надія АЗОС.

За словами виноградаря, найбільше гроно в цьому році важило цілих 4,5 кілограми, це був виноград сорту Софія.

Весь виноград у Олексія Білоцерківця на поливі, до того ж в цьому році було багато дощів. До речі, щодо води у виноградаря є свій секрет.

"Я купив великі баки, і в них у мене дощова вода. До 10 кубів води дощової збираю. А препарати, щоб обробляти виноград, краще розводити саме в дощовій воді. Буває, змішуєш в дніпровській воді - скипається, робиться "пластівцями", а дощова - все прекрасно", - стверджує власник виноградника.

Друга корисна порада стосується сітки над виноградником. За словами фермера, під сіткою грона не "горять", вона від птахів і ос допомагає, а головне - захищає від граду. Саме град зводить нанівець багатомісячні праці виноградарів.

Олексій Білоцерківець розповів ще про один невеликий секрет свого виноградника: "Я садив троянди між виноградом, але раніше не знав, виявляється троянди в Криму саджають для того, щоб вони тягнули на себе виноградні інфекції".

Дійсно, деякі виноградарі вважають, що хворобами кущі троянди заражаються на 2 тижні раніше винограду та попереджають таким чином власника про наближення небезпеки. Однак журналістам SEEDS не вдалося отримати офіційного підтвердження цієї інформації від вчених.

Інтерв'ю
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча
Міжнародна насінницька компанія Strube, яка спеціалізується на селекції цукрового буряка, пшениці, жита і ріпаку, в 2017-му відзначає своє 140-річчя. В Україні офіс компанія відкрила в 2008 році. Про

1
0