Спецможливості
Новини

Весняні заморозки в Польщі створюють проблеми із запиленням яблуневих садів

19.05.2024
334
Весняні заморозки в Польщі створюють проблеми із запиленням яблуневих садів фото, ілюстрація

Яблуневі сади в Польщі також постраждали від весняних заморозків, що викликає занепокоєння серед місцевих виробників. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на freshplaza.

Мохамед Мараван, власник компанії Sarafruit, розповів про ситуацію: 

«Минулого тижня в Польщі вдень було тепло, але ночами спостерігались заморозки, які завдали певної шкоди. Деякі райони з яблуневими садами в Польщі дуже чутливі до заморозків. Урожайність і якість можуть зменшитися, а іноді заморозки знищують цілі рослини».

Збитки від заморозків варіюються в залежності від регіону. Мараван пояснює, що точні оцінки поки що не отримані, але серйозних проблем у майбутньому сезоні він не очікує. 

«Останні два тижні в Польщі була крижана погода, нічні температури опускалися нижче нуля, а вдень не перевищували 10 градусів Цельсія. Це створює проблеми із запиленням яблуневих садів, які цвітуть, що потенційно може вплинути на врожайність. Деякі яблуневі сади взагалі не постраждали. Оцінити збитки поки що важко, але через кілька тижнів ситуація стане зрозумілою. На мій погляд, у наступаючому сезоні ситуація буде не такою поганою».

Існують різні методи захисту садів від морозів, але вони часто є дуже дорогими для виробників.

«Для виробників існує багато методів захисту від морозів, але впровадження кожного з них є дуже дорогим», – підсумовує Мараван.

Читайте також: Травневі заморозки: у деяких господарствах пошкоджено до 70% насаджень малини і лохини.

Інтерв'ю
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) – єдиний державний оператор зернового ринку України, лідер у сфері зберігання, переробки та експорту зернових і продуктів їх переробки. Про
Активні військові дії на території України перевернули з ніг на голову життя мільйонів українців. Але не слід забувати, що в стані гібридної війни Україна перебуває із 2014 року і страхіття окупації до 2022 року пережила значна частина... Подробнее

1
0