Спецможливості
Новини

Весь світ їздить в Україну подивитися на обкатування технологій зрошення, - Netafim

02.08.2017
1952
Весь світ їздить в Україну подивитися на обкатування технологій зрошення, - Netafim фото, ілюстрація

Ізраїльська компанія NetaFim готова запропонувати українським фермерам свої розробки сучасних технологій крапельного зрошення. Про зацікавленість ізраїльтян у співпраці з Україною розповів керівник Netafim в Україні та Молдові Сергій Савранський повідомляє propozitsiya.com з посиланням на  aggeek.com.

За його словами, все, що стосується digital-технологій, в Україні стрімко впроваджується. Але дозволити собі це поки можуть тільки великі агропідприємства. «Україна за рівнем технологій крапельного зрошення та їх застосування десь на рівні Європи. Весь світ їздить сюди, щоб подивитися на обкатування технологій», - додав він.

Окупність систем іригації залежить від профільності підприємства і прибутковості культури, яку вони вирощують. У агрохолдингів система в середньому окупає себе за два роки. «Для нас розмір підприємства не має значення. Головне обмеження - джерело води. Клімат в Україні змінюється. Буквально п'ять років тому у нас не замовляли зрошення в Полтавську, Черкаську, Дніпропетровську область. Тепер близько 40% нашого бізнесу - це центр і північ України. Це в основному поля, на яких вирощується кукурудза, соя, люцерна. Системи зрошення залучають фермерів, так як їх впровадження здатне збільшити урожай. Наприклад, кукурудза до 10 т, у нас 16. На рисі 4-6 т, у нас 12. На цукровому буряку також урожай зростає в два рази. Але результат дає не стільки саме обладнання, скільки його правильне використання», - розповів представник NetaFim.

С.Савранскій підкреслює: в Україні розвиток сільського господарства гальмує відсутність приватної власності на землю. І це очевидно навіть у частині зрошення: технології мають на увазі створення підземної інфраструктури. Якщо немає власності на землю, зусилля по вкладеннях у труби, їх установці, можуть зійти нанівець, коли пайовик вирішує розірвати контракт.

«Найчастіше так і трапляється, якщо пайовик бачить, що земля через вкладення стає дорожчою. Тому люди не хочуть інвестувати в інфраструктуру. Якщо буде приватна власність на землю, це однозначно підштовхне вкладати довгострокові інвестиції в інфраструктуру ділянок. Це головне гальмо сільського господарства України», - говорить представник NetaFim.

NetaFim представлена в 110 країнах, має 29 дочірніх підприємств і 17 заводів. З компанією працюють 457 компаній, серед них - як ферми на 5-10 га, так і великі агрохолдинги.

Ключові слова: Netafim, орошение, ирригация

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0