Спецвозможности
Новости

Верховна Рада спростила реєстрацію та сертифікацію тракторів

01.06.2022
399
Верховна Рада спростила реєстрацію та сертифікацію тракторів фото, иллюстрация

Депутати Верховної Ради України підтримали в другому читанні та в цілому законопроект №6070-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу», який вирішує питання отримання сертифікатів затвердження для сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів і врегульовує проблемні моменти в частині відомчої реєстрації с/г техніки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

В рамках підготовлених змін до другого читання законопроекту, вирішуються не тільки проблеми, які виникли влітку минулого року з процедурою затвердження типу та роботою відповідних органів, які її здійснювали, а й створюється законодавча основа для подальшого оновлення нормативної бази в сфері технічного регулювання в АПК.

Зокрема прийняття даного законопроекту дозволить вирішити поточну проблему при реєстрації с/г техніки.
Наразі чимало дилерів техніки та аграріїв зіткнулися з рядом питань в частині отримання сертифікатів затвердження і реєстрації техніки в органах влади, що, в свою чергу, створює перепони в отриманні кредитування, де в тому числі, така техніка може бути використана як застава.

Крім того, ухвалення документу на законодавчому рівні відкриває можливість офіційних дилерів с/г техніки здійснювати відомчу реєстрації нової техніки, яку вони реалізують аграріям.

«УКАБ вдячний народним депутатам за підтримку та прийняття законопроекту №6070-1, яким вирішується не тільки нагальні питання в частині обігу с/г тракторів, а й закладаються основи для подальшого оновлення законодавства і гармонізації згідно вимог ЄС. Крім того, надання офіційним дилерам можливості здійснювати відмочу реєстрацію не тільки покращить сервіс для аграріїв, а також зменшить кількість бюрократичних процедур для аграріїв під час купівлі нової техніки. Фактично, аграрії придбавши техніку, може одразу з дилерського центру їхати на ній працювати не турбуючись про всі сертифікаційні та реєстраційні речі», — зазначив заступник генерального директора УКАБ з адвокації Олег Нестеров.

Интервью
Несколько месяцев назад ассоциацию «Укрсадпром» возглавил кандидат с.-х. наук Александр Матвиец, который ранее был заместителем председателя ассоциации, позже Председателем Ревизионной комиссии. На днях сайт «Пропозиція» пообщался с ним об... Подробнее
Александр Водолажченко, директор по Информационным Системам агрохолдинга AgroGeneration
Представить развитие любого бизнеса без активного внедрения информационных технологий сегодня невозможно. Выращивание сельскохозяйственной продукции в отличие от промышленных процессов крайне чувствительно ко многим непредсказуемым... Подробнее

1
0