Спецможливості
Новини

Вегетація озимих майже припинилася, стан рослин переважно добрий, – Укргідрометеоцентр

26.11.2024
307
Вегетація озимих майже припинилася, стан рослин переважно добрий, – Укргідрометеоцентр фото, ілюстрація
Упродовж другої декади листопада агрометеорологічні умови для завершення вегетації озимих культур в Україні складалися цілком задовільно, йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру.
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.
 
Як зазначають агрометеорологи, розвиток рослин протягом вказаного періоду повільно відбувався в теплі дні та майже припинявся в дні, коли нічна температура знижувалася до від’ємних значень. Переважання помірно теплої погоди з туманами та мрякою було сприятливим фактором для росту та розвитку озимини, особливо для пізніх посівів.
 
«На деяких площах були відмічені зміни у фазовому розвитку – збільшилася площа розкущених посівів. Однак через осінню засуху в початковий період розвитку на окремих полях центральних та східних областей частина посівів залишалася в слабкому та слаборозвиненому стані, місцями посіви лише утворили нерівномірні сходи», - уточнюється у звіті.
 
За визначенням агрометеорологів, густота посівів сформувалася в межах 235-660 рослин на 1 м², кущистість становила 1,5-2,6 стебла на одній рослині. Висота рослин на фазу кущіння становила від 6 до 38 см. За оцінкою агрометеорологів, стан рослин перед входом у зиму переважно добрий, на окремих площах центральних та північно-східних областей – задовільний.
«За оперативними даними станом на 20 листопада, майже на всій території країни, зі зниженням середньодобових температур нижче +3-5°С, відмічалося припинення активної вегетації озимих культур», - констатують фахівці.

Інтерв'ю
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло

1
0