Спецможливості
Новини

Вчителька з Полтавщини вирощує 80 сортів винограду

23.10.2022
752
Вчителька з Полтавщини вирощує 80 сортів винограду фото, ілюстрація

Ольга Рясна із села Землянки Глобинської громади, що на Полтавщині, за професією вчителька початкових класів. Дванадцять років тому зайнялася виноградарством. Тепер має 120 кущів винограду, а також достатньо знань, умінь і досвіду, аби поділитися  порадами, що варто зробити на винограднику восени.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на social.com.ua.

Разом з учителюванням Ольга Рясна займається чималим господарством. Молочну продукцію часто возила на базар. Одного разу під час такої поїздки побачила в продажу виноград. Він був дуже різний на вигляд і смак. Жінка відразу ж придбала кілька саджанців

«Я не запитала, як садити, тож викопала ямку на один заступ. Перший час не мала уявлення, що за рослиною потрібен особливий догляд. Минуло досить багато часу, доки я почала вчитися правильно вирощувати виноград. На подвір’ї місця вже не було – перейшла на город. Мій батько не розумів, що відбувається, казав, що не буде, де картоплю садити. Сусіди тихенько насміхалися, бо всі бачили, що я працюю біля винограду, але ж результат можна побачити лише на третій рік. От коли вже я принесла перше достигле гроно – тоді батько втішився, запишався мною», – згадує Ольга.

Вона на той час була єдиною жінкою в районі, яка займалася виноградарством. Наразі ж у її винограднику 80 різних сортів «сонячної ягоди».

Жінка зауважує, що нинішнього року всі процеси на винограднику йдуть із запізненням щонайменше на три тижні. Отож підготовка до укриття на зимівлю також посунеться в часі.

«Доки на лозі є грона – вона працює на ягоду, а не на себе. А щоб добре перезимувати, лоза повинна визріти. Тому ми не чіпаємо кущ, доки з нього не опаде все листя. Лише тоді проводимо обрізку», – каже виноградарка.

Після обрізки Ольга радить обробити виноградну лозу від хвороб п’ятивідсотковим розчином мідного або залізного купоросу. Ці засоби слід чергувати: якщо восени використовували залізний купорос, то навесні варто провести обробку мідним. Для такої процедури обирають день з теплою сухою погодою, щоб лоза встигла просохнути. Під час обробки не забувають про ґрунт під кущами. 

«Зазвичай після 20 вересня я розпочинаю вологозарядний полив виноградних кущів. Виливаю щонайменше по три відра раз на два тижні. Загалом кожен кущ отримує по 100-150 літрів води. У цей час виноградна лоза ще жива й зможе набрати собі вологи через коріння, щоб добре перезимувати. І водночас вода захистить коріння від вимерзання. Але цього року багато поливати не буду – дуже дощова осінь», – розповідає Ольга.

Вона додає, що садити виноград можна і навесні, і восени. Жінка віддає перевагу саджанцям з відкритою кореневою системою. Каже, що вони приймаються краще, ніж ті, які продаються із закритою кореневою – у стаканах, обрізаних пластикових пляшках чи інших ємностях.

Ключові слова: Полтавщина, виноград

Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0