Спецможливості
Новини

Вчені розробили протиотруту для захисту бджіл від хімікатів

12.06.2021
1432
Вчені розробили протиотруту для захисту бджіл від хімікатів фото, ілюстрація

Вчені Корнельського університету у США розробили мікрочастинку розміром із пилок, яка містить ферменти, що розщеплюють і повністю детоксикують шкідливі інсектициди, перш ніж бджола їх поглине.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на newatlas.com.

Ці мікрочастинки можна змішувати в пилкові суміші або цукрову воду і годувати бджіл. Вони безпечно переміщуються до середньої кишки, де відбувається травлення, і ферменти можуть розкладати та детоксикувати органофосфати.

Спочатку цей процес продемонстрували в експериментах in vitro (у пробірці), а потім на живих бджолах в лабораторії, де комах годували як фосфорорганічним пестицидом, так і мікрочастинками, тоді як іншій контрольній групі вводили лише фосфорорганічний пестицид. Вчені спостерігали 100-відсотковий рівень виживання бджіл, яких годували мікрочастинками з ферментами, тоді як усі незахищені контрольні бджоли гинули протягом наступних днів.

Як пише видання, бджоли відіграють важливу роль у запиленні багатьох рослин, які їсть людина, і тому є ключовими для продовольчої безпеки, але популяції продовжують швидко зменшуватися у всьому світі. Цьому сприяє низка факторів, включно із втратою середовища існування та посухою, але нова крихітна частинка, розроблена в Університеті Корнелла, детоксикує смертоносні інсектициди, перш ніж вони можуть заподіяти шкоду цим комахам.

Поширені інсектициди, такі як неонікотиноїди, які ЄС заборонив у 2016 році, використовуються для захисту вирощуваних культур від голодних комах, але часто бджоли також їх споживають. Ці токсичні речовини втручаються в молекули, які допомагають бджолам виробляти енергію, і можуть порушити цикли сну комах і залишити їх нерухомими і голодними.

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0