Спецможливості
Новини

Ватикан не проти ГМО в хлібі для причастя, але забороняє мед і фрукти

21.07.2017
1440
Ватикан не проти ГМО в хлібі для причастя, але забороняє мед і фрукти фото, ілюстрація
На прохання папи Франциска прісний хліб, який використовується для причастя, може бути виготовлений з ГМО. Однак при цьому Ватикан не дозволяє повністю відмовитися від глютену в хлібі

Ватикан висловив свою позицію щодо безглютенової їжі та ГМО. На прохання папи Франциска прісний хліб, який використовується для причастя, може бути виготовлений з ГМО. Однак при цьому Ватикан не дозволяє повністю відмовитися від глютену в хлібі, пише propozitsiya.com з посиланням на gmoobzor.com.

Оскільки хліб для причастя тепер продається в деяких магазинах і в інтернеті, кардинал Роберт Сара з Ватиканської конгрегації богослужіння і дисципліни таїнств каже, що необхідно розробити правила для вирішення безглютенової тенденції. Ватикан ухвалив, що хліб може бути з малою кількістю глютену, але в пшениці повинно бути достатньо клейковини, щоб робити його без добавок інших матеріалів і без використання процедур, які могли би змінити структуру хліба, зазначив кардинал Р. Сара в листі до єпископів.

Також він нагадав єпископам, що хліб повинен бути зроблений людьми «які знають його зміст» і що додавання фруктів, меду або цукру є «серйозним зловживанням».

Згідно з повір'ям католиків хліб і вино, що подаються на причасті перетворюються в тіло і кров Христа. Таким чином, кардинал Р. Сара зазначив, що хліб і вино, що використовуються для цього ритуалу, повинні також бути з натурального, чистого і непорочного джерела, не змішуватися з іншими інгредієнтами.

Отже, висловлюючи заклопотаність з приводу клейковини в хлібі, церква робить виняток для продуктів з ГМО.

Лист єпископам з нагадуванням керівних принципів викликало побоювання і потрапило до уваги багатьох засобів масової інформації по всьому світу. Противники ГМО не розуміють, чому Ватикан вважає додавання натуральних речовин - таких як мед або фрукти, серйозним зловживанням, а додавання ГМО - ні.

Ключові слова: Ватикан, ГМО

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 

1
0