Спецможливості
Новини

Вадатурський розповів, як росіяни намагаються завадити експорту української агропродукції

28.12.2022
689
Вадатурський розповів, як росіяни намагаються завадити експорту української агропродукції фото, ілюстрація

Росіяни намагаються завадити продавати українським фермерам продовольство, їхня мета – знищити українське с/г виробництво. Зокрема вони навмисно гальмують роботу зернового коридору, розповів гендиректор компанії «Нібулон» Андрій Вадатурський. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на LIGA.net.

«Сьогодні приходить судно і воно стоїть майже 30 днів. Вони (росіяни. – ред.) приходять на судно і тупо, як барани, дивляться-перевіряють порожній трюм. Це створює чергу. Кожен день – мінус один долар на тонні, тобто мінус $30 на тонні у разі експорту, які сплачує український фермер тільки за перевірку. І вони контролюють експорт з України. Вони знають, хто, куди, скільки відвантажує», – говорить Вадатурський. 

Він переконаний, що таким чином росіяни намагаються контролювати ресурси: газ, нафта і зерно.

«Вони продають своє дорожче, а Україні намагаються завадити продавати. Вони намагаються знищити українське с/г виробництво. Сама система прозора лише на половину. Прозора – лише коли судно пройшло перевірку (у разі виходу з Босфорської протоки і вже йде Чорним морем. – ред.) і вже є в українській системі», – уточнив гендиректор компанії.

Вадатурський додав, що черга, що формується до перевірки, – непрозора (у Мармуровому морі, внутрішні води Туреччини. – ред.).

«До вторгнення РФ, Туреччина пропускала судна без затримки. Це все зроблено навмисно тільки з боку РФ», – підсумував очільник агрохолдингу. 

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0