Спецможливості
Новини

На Вінничині виробництво молока стало інтенсивним

09.03.2017
1679
На Вінничині виробництво молока стало інтенсивним фото, ілюстрація
Якщо раніше в раціоні корови концентровані корми становили 5-10% і це була дерть, то тепер, щоб отримати від неї за рік 8 тис. кг молока, вони становлять 50% і навіть більше, причому використовують збалансування елементів різними добавками

Якщо раніше в раціоні корови концентровані корми становили 5-10% і це була дерть, то тепер, щоб отримати від неї за рік 8 тис. кг молока, вони становлять 50%  і навіть більше, причому використовують збалансування елементів різними добавками. Тож виробництво молока стало інтенсивним. Про це розповів заступник директора - начальник управління організації виробництва продукції тваринництва та переробної промисловості департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації Микола Заїка, пише propozitsiya.com з посиланням на ukurier.gov.ua.

За його словами, хоча чисельність поголів’я в сільськогосподарських підприємствах Вінницької області трохи зменшилася, що є загальною тенденцією в галузі, обсяги виробництва і продуктивність зросли. Торік в регіоні вони отримали від корови в середньому по 5809 кг молока, що на 131 кг більше, ніж  2015-го. А деякі господарства досягли європейських показників - надоїли по 9 і майже по 10 тис. кг.

Також М. Заїка зазначив, що за сучасних технологій корова за 3-5 років віддає свій продуктивний потенціал, а після цього її треба замінити. Оновлення поголів’я обходиться в круглу суму, однак це передбачувані витрати, і замінювати є чим. Свого часу галузевий департамент розробив і запропонував господарствам стратегію розвитку молочного скотарства. Одним з її напрямів став перехід на утримання більш продуктивних порід корів вітчизняної та закордонної селекції. І тепер в області працює 54 суб’єкти племінної справи, зокрема 4 племінних підприємства, що продають сім’я високопродуктивних биків-плідників, яке використовувати дешевше, ніж купувати нетелей. Цієї бази достатньо, щоб забезпечити потреби області.

Будуючи нові молочні комплекси, в регіоні здебільшого віддають перевагу реконструюванню наявних фермерських приміщень під нове доїльне обладнання та сучасні технології утримання корів. "Будувати з нуля - це відразу вкласти кілька мільйонів в обладнання та приміщення. Але ж його ще треба наповнити високопродуктивним поголів’ям, яке коштує дорого, і в нас, і за межами країни. Тепер в області реалізаційна ціна племінної худоби становить від 45-65 грн/кг живої ваги. Тобто нетель коштує приблизно 25 тис. грн. Тому  господарства віддають перевагу реконструкції фермських приміщень та послідовно поліпшують продуктивність поголів’я", - ділиться досвідом М. Заїка.

Він впевнений: нині виробляти молоко вигідно. З його слів, сільгосппідприємствам молокозаводи за кілограм молока дають у середньому 8,3 грн, а "Вінницький молочний завод "Рошен" приймає його за ціною в середньому 9,4 грн. Партію в кілька тонн відповідної якості є змога реалізувати за ціною понад 10 грн/кг. "Молокозаводи насамперед зацікавлені працювати із сировиною високої якості. І завдяки підвищенню продуктивності кількість молока, яка надходить на промисловий переробіток від сільськогосподарських підприємств, збільшується, а його питома вага від населення зменшується", - зауважив він.

Торік на Вінниччині всі категорії господарств виробили 857,3 тис. т молока, що на 2,3% більше, ніж у 2015 році. При цьому область перевищила свій показник 2005-го.

Ключові слова: молоко, молокозавод, корм

Інтерв'ю
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0