Спецможливості
Новини

На Вінниччині через посуху врожайність кукурудзи на зерно зменшиться до 20%

19.08.2020
910
На Вінниччині через посуху врожайність кукурудзи на зерно зменшиться до 20% фото, ілюстрація

За останній місяць у південних районах Вінницької області зовсім не було дощу. Це призвело до дочасного висихання кукурудзи, що загрожує втратою 15–20% врожаю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на day.kyiv.ua.

У департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА прогнозують, що посуха вплине на врожайність кукурудзи на зерно в середньому до 20%. А відтак, зросте ціна на фуражне зерно — щонайменше на 10–15%.

«Погодні умови призвели до того, що рівень продуктивної вологи набагато нижчий за норму. Найбільше проблем із висиханням посівів кукурудзи на зерно через посуху та спеку мають аграрії Піщанського, Ямпільського, Могилів-Подільського і частково Крижопільського районів, де сумарно зосереджено близько 12% площ, зайнятих цією культурою.

Наразі ступінь висихання листя та стебел випереджує нормальні строки на 2–3 тижні. Відтак, це загрожує зменшенням врожайності качанистої у середньому на 20%», — прокоментував директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Микола Ткачук.

Він додає, якщо аграрії цих районів розраховували на середні врожай 100–120 тонн кукурудзи з гектара, то за песимістичними прогнозами в деяких господарствах можуть зібрати усього по 65–75 т/га.

І водночас зазначив, що у північних районах області кукурудза у доброму стані. Тому є надія вийти на минулорічні показники з врожайності по області. Загалом цього року на Вінниччині сільськогосподарські підприємства усіх категорій посіяли 452 тис. га кукурудзи на зерно.

 

Інтерв'ю
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0