Спецможливості
Новини

В Україні почали польоти дрони на сонячній енергії

02.08.2018
1645
В Україні почали польоти дрони на сонячній енергії фото, ілюстрація

В Україні першими використовувати дрони на сонячних батареях почали DroneUA. У світі такі технології використовуються такими компаніями, як Google, і Facebook, передає propozitsiya.com з посиланням на DroneUA.

Літаки на сонячних батареях - це формат атмосферних супутників з використанням відновлюваних джерел енергії. В майбутньому дрони зможуть перебувати в повітрі необмежену кількість часу за рахунок своєї конструкції, яка дозволяє йому виконувати тривалі польоти саме за рахунок того, що функціонал дрона і енергоефективного польоту об'єднується з можливістю відновлення ресурсу батарей прямо в повітрі.

Для роботи використовуються високоефективні сонячні батареї для вироблення енергії польоту в повітрі. Днем літак постійно заряджається, а вночі він витрачає сакоммулірованний на себе заряд.

У поточному проекті технологія призначена для сканування великої кількості сільськогосподарських територій. В майбутньому технологія може служити і для ретрансляції сигналів, щоб в разі екстрених ситуацій розгортати центри тривалого моніторингу на великих висотах.

Перший літак, на сонячних батареях, який з'явився в Україні, літає від 6 до 8 годин, в залежності од погодних умов. Наступні модифікації устаткування будуть удосконалені, і в повітрі апарат зможе перебувати значно довше. У світі такі приклади є - деякі літаки на сонячних батареях вже літають 60 і 80 годин.

Це результат міжнародного проекту з залученням швейцарських і українських компаній, за фінансування Міжнародного Космічного Агентства.

Мета проекту - створення нового продукту на прикладі експлуатації в Україні, який об'єднає рівні експертизи, з можливістю масштабування.

Проект дає можливість більш точного дистанційного визначення біофізичних і фізико-хімічних властивостей рослин і ґрунту.

В якості дрона на сонячних батареях використовується платформа Solar 3, виробництва Швейцарського федерального інституту технології ETH Zurich. Дрон здатний виконувати абсолютно автономні польоти тривалістю 6-8 годин з перспективою збільшення цього показника. За один робочий день платформа потенційно зможе сканувати до 20 тисяч гектар, залежно від обраних характеристик польоту. Зліт безпілотної платформи виконується в польових умовах з використанням катапульти, або з рук оператора БПЛА.

Нагадаємо, Drone.UA є компанією-оператором, який допомагає створювати бізнес-процеси і підсумковий продукт - комплексне рішення застосовне в Україні. У зону відповідальності DroneUA входить експлуатація технологій, правове забезпечення та комунікація з державними регуляторами для виконання робіт.

Інтерв'ю
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее

1
0