Спецможливості
Новини

В Україні презентували стратегію розвитку біоенергетики з відходів садівництва

12.03.2018
1446
В Україні презентували стратегію розвитку біоенергетики з відходів садівництва фото, ілюстрація
В Україні презентували стратегію розвитку біоенергетики з відходів садівництва

Виробництво біопалива з обрізків і викорчуваних багаторічних сільськогосподарських насаджень (ОВБСН) є перспективним і важливим напрямом для підвищення енергетичної безпеки на місцевому та національному рівнях. До такого висновку прийшли експерти під час Всеукраїнського воркшопу "Відновлювана енергія з обрізків і викорчуваних багаторічних аграрних насаджень (ОВБСН): розвиток виробничих ланцюгів як крок до економічної та екологічної ефективності". Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".
На семінарі були представлені проміжні результати проекту up_Running, який є частиною програми наукового та інноваційного співробітництва Євросоюзу HORIZON 2020, що сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки і викорчовування виноградних, оливкових і плодових насаджень. Україна має великий потенціал використання відходів виробництва для теплової енергії.
Як зазначив експерт НТЦ "Біомаса" Семен Драгнев, для фермерів обрізка дерева - це побічний продукт, не бізнес, так як від продажу цієї біомаси можна отримати досить малий дохід.
"Однак якщо в районі знаходиться садівничий або виноградарський місцевий бізнес, є бажання влади розвивати такі проекти, транспортні компанії, які забирали б ці обрізки, і споживачі, зацікавлені отримувати енергію або тепло, а не купувати дорогий імпортний газ чи вугілля, можна сподіватися на успіх . Фермер, наприклад, може залишити сировину, а сервісна компанія повинна взяти на себе витрати з подрібнення, переробки цієї біомаси в біопаливо, транспортувати продукт до об'єкта, де він буде працювати ", - розповів експерт.
Семен Драгнев зазначив, що в Україні вже реалізовано кілька проектів по використанню біомаси з обрізків виноградників. Зокрема, в селі Шабо Одеської області використовують виноградну лозу для отримання пару, а компанія в Вінницькій області налагодила виробництво паливних гранул з деревини старих садів.
Наступним етапом проекту up_Running буде проведення конкурсу на визначення 10 аграрних підприємств (фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів і т. д.) І 15 консультантів, які пройдуть тренінгові навчання з побудови бізнес-ланцюгів, аудиту саду, розробці бізнес-планів для конкретного підприємства. Після навчання будуть відібрані 10 активних консультантів, які вже самі зможуть консультувати аграрні підприємства.

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
Нова генерація найсучасніших комбайнів TRION від компанії CLAAS представлена в Україні 11-ма моделями, на базі яких можна буквально (як в LEGO) створити зернозбиральний комбайн своєї мрії, під конкретні потреби. Залежно від моделі, нові... Подробнее