Спецможливості
Новини

В українських портах ціни на кукурудзу опускаються

22.12.2021
825
В українських портах ціни на кукурудзу опускаються фото, ілюстрація

Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні продовжують опускатися, хоча закупівлі з боку Китаю дещо зупинили темпи падіння. Проте найближчим часом тиск фундаментальних чинників посилиться, і ринок знову піде вниз.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.

Минулого тижня ціни на кукурудзу навіть виросли на 50 грн/т до 7900-8000 грн/т, проте це було викликано зниженням курсу гривні, оскільки доларові ціни залишилися в портах на рівні 255-260 $/т.

Погіршення погодних умов на морі призвело до затримки подавання суден, тому в багатьох портах приймання кукурудзи зупинилося через відсутність вільних місткостей. Як наслідок, черги на вивантаження авто виросли до 3-5 днів, а трейдери знизили обсяги закупівель. Багато компаній зменшують торговельну активність напередодні свят, оскільки мають необхідні для закриття найближчих контрактів партії зерна.

Станом на 20 грудня Україна експортувала 8,5 млн т кукурудзи, що лише на 10% перевищує торішні темпи. Проте щоб вийти на прогнозовані на цей сезон 32,5 млн т, потрібно щотижня відвантажувати 900 тис. т кукурудзи.

Темпи експорту кукурудзи з США покращились, але також поступаються прогнозним. За тиждень 10-16 грудня експорт кукурудзи виріс до 1 млн т, з яких лише 20% були відправлені до Китаю (34% тиждень тому). З початку сезону експортовано 11,31 млн т кукурудзи, що на 12% поступається рекордним темпам 2020/21 МР.

«У другій половині сезону основним потенційним покупцем кукурудзи для України та США залишається Китай, проте в листопаді він зменшив імпорт кукурудзи у порівнянні з минулим роком на 36% до 790 тис т (з яких 720 тис т придбав у США), а загалом у 2021 році придбав 27,02 млн т кукурудзи», — йдеться у повідомленні.

Інтерв'ю
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее
Органічне землеробство в поєднанні з бджолозапиленням - новий перспективний тренд у сільському господарстві. Не відстають від світових тенденцій і українські аграрії. Компанія "Агроінвест Холдинг" ризикнула і запустила пілотний проект з... Подробнее

1
0