В Україні знову почнуть виробляти амофос
Після анексії Кримського півострову і відходу «Кримського Титану» до Російської Федерації, в Україні з 2014 року не вироблявся амофос. Весь обсяг амофосу імпортувався, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на Інфоіндустрію
Так, у 2017 році імпорт амофосу становив 226 тис. тонн, з них 3 тис. тонн – з Центральної Азії. Завод "Титан" виробляв до 11 тис. тонн амофосу щомісяцю і забезпечував приблизно третину споживання.
У 2018 році Адміністрація Президента ввела санкції проти окремих юридичних та фізичних осіб – резидентів РФ. Власне, під санкції попали виробники фосфорних добрив. Ситуація вела до критичних змін, наразі, альтернативи російським джерелам для повного забезпечення добрив немає. Єдиний вихід – поновити власне виробництво та вдатись до ризикованого і занадто дорогого імпорту готових добрив із Сербії, Тунісу та Марокко.
Дніпровськй завод мінеральних добрив, що розташований у Каменському, прийняв виклик, хоча завод тривалий час не виробляв амофос NP 12:52 (раныше поставки велись переважно на експорт), але була закуплена сировина (фосфорити, сірчана кислота та аміак) і вже стартує виробництво. Ще до кінця червня керівництво заводу обіцяє першу товарну продукцію.
За даними прес-служби заводу, викуплений вже весь обсяг виробництва липня (10 тисяч тонн). Вже від трейдерів ця продукція пропонується по ціні від 16,5 тис. грн/т, вагон з доставкою. Паралельно із ДЗМУ запустився і Сумихімпром, що виробляє діамофоску. Таким чином, українські заводи прагнуть замінити імпортну продукцію на українському ринку своєю, але обсяги виробництва, поки що, дуже незначні.