Спецможливості
Новини

В Україні почала роботу Національна технічна робоча група з GLOBALG.A.P.

07.10.2019
914
В Україні почала роботу Національна технічна робоча група з GLOBALG.A.P. фото, ілюстрація

4 жовтня 2019 року у Києві відбулося установче засідання Національної технічної робочої групи (НТРГ) GLOBALG.A.P. По всьому світу, цей орган відповідає за переклад і адаптацію вимог GLOBALG.A.P. виходячи з інтересів і потреб місцевих зацікавлених сторін та слугує зв’язуючою ланкою і першою точкою контакту між GLOBALG.A.P. і країною. Про це пише propozitsiya.com.

«Така велика країна, як Україна, має великий потенціал для експорту сільськогосподарської продукції, - говорить Едіте Страдзіна, аккаунт-менеджер GLOBALG.A.P. – реалізувати його можна тільки впровадивши найкращі світові практики та інновації і довівши всьому світові, що українська продукція відповідає найкращим світовим стандартам. Впроваджуючи стандарти, фермер забезпечує високу якість і гарантує сталість процесів виробництва».

«Наш центр має значний досвід консультування з впровадження стандартів у різних країнах. – Валентина Березан, генеральний директор Центру розвитку якості, - Ми розуміємо, що впроваджуючи зміни і адаптовуючи законодавче поле держави до міжнародних норм, ми гарантуємо конкурентоздатність української аграрної галузі, і якість життя споживачів».

«Я вважаю, що наша сьогоднішня зустріч відкриває новий розділ в історії сільського господарства України, - говорить Кірк Реймер, керівник проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», - коли дотримання і використання найвищих міжнародних стандартів безпеки та якості справді і повноцінно стануть щоденною практикою для українських фермерів».

На сьогодні до складу НТРГ в Україні увійшли 28 учасників, серед них: виробники, експерти, торговельні мережі, консультанти, представники наукового середовища, лабораторій, органів сертифікації, агробізнесу та інші зацікавлені сторони з досвідом у сфері безпеки харчових продуктів, екології, впливу на добробут людей і тварин. Участь в установчому засіданні Національної технічної робочої групи в Україні взяла Едіте Страдзіна – аккаунт-менеджер GLOBALG.A.P.

Під час першого установчого засідання були обрані Секретаріат і Голова НТРГ та затверджений план роботи НТРГ на перший рік. Зокрема, в першу чергу будуть перекладені і адаптовані Загальні положення стандарту GLOBALG.A.P. вер.5.2. і Оцінювання ризиків щодо соціальних практик у первинному виробництві (GRASP). Фінальні версії документів будуть розміщені на сайті GLOBALG.A.P. www.globalgap.org та на сайті Центру розвитку якості  - приймаючої організації Національної технічної робочої групи в Україні: www.qdc.com.ua.

Загалом, сфера відповідальності Національної технічної робочої групи включає ряд питань:

  • полегшення впровадження стандарту GLOBALG.A.P. у місцевому середовищі та гармонізація вимог стандарту GLOBALG.A.P. із законодавством України
  • переклад, тлумачення та адаптація настанов GLOBALG.A.P. до місцевих умов
  • інформаційна підтримка місцевих виробників щодо оновлень і змін у стандарті GLOBALG.A.P.
  • забезпечення зворотного зв'язку від місцевих зацікавлених сторін та підготовка пропозицій до GLOBALG.A.P. щодо удосконалення стандарту від імені українського професійного середовища.

До кінця жовтня 2019 р. НТРГ збирає пропозиції для доопрацювання плану діяльності на наступний рік. Засідання Робочої групи відбуватимуться раз на квартал. Наступне засідання заплановане на січень 2020 року.

Ключові слова: Україна, GLOBALG.A.P.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Рік тому вітчизняний бізнес пережив безпрецедентну доти подію — локдаун, тобто повне припинення роботи значної частини підприємств, зокрема, тотальне закриття закладів харчування. Саме тоді Анна Морозова вирішила дати старт своєму новому... Подробнее

1
0