Спецможливості
Новини

В Україні модернізують законодавство про пестициди та агрохімікати

10.12.2019
1311
В Україні модернізують законодавство про пестициди та агрохімікати фото, ілюстрація

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №2548 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами» від 6 грудня п.р., який забезпечить створення більш сучасного та належного регулювання відносин у сфері поводження з пестицидами та агрохімікатами.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

У Мінекономіки України розповіли, що у розробці документу брали участь більше двох десятків експертів з МЕРТ, Держаної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Європейської Бізнес Асоціації, народні депутати Аграрного комітету ВРУ та інші компетентні спеціалісти.

Також у Мінекономіки пояснили, що зміни в законопроєкті стосуватимуться насамперед адаптації до законодавства ЄС, дерегуляції для бізнесу та ЦОВВ, боротьби з фальсифікатом.

Так, документом забороняється провезення на територію України засобів захисту рослин фізичними особами, посилено вимоги до маркування та упаковки. Окрім цього, запроваджується Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, який буде функціонувати на засадах безоплатності та відкритого доступу до нього. Таким чином паперовий перелік «Пестицидів та агрохімікатів, дозволений для використання в Україні» стане електронним державним реєстром із відкритим доступом на сайті Мінекоенерго.

Так само на сайті буде доступна інформація про план державних випробувань.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Заріпов Андрій
Несприятливі погодні умови часто спричинюють втрату частини врожаю.  Але аграрії можуть зберегти фінансову стабільність  за допомогою агрострахування. 

1
0