Спецможливості
Новини

В Україні ціна соняшникової олії майже зрівнялася за ціною на оливкову з Італії

10.01.2022
1494
В Україні ціна соняшникової олії майже зрівнялася за ціною на оливкову з Італії фото, ілюстрація

На прилавках українських магазинів ціни на олію вітчизняного виробництва майже зрівнялися з цінами на оливкову олію, привезену з Італії. На такий парадокс звернув увагу український журналіст Єгор Чечеринда.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на biz.today.ua.

Журналіст опублікував фото, на якому поруч на полиці у столичному супермаркеті стоять пляшка із соняшниковою олією та з оливковою.

Наша рідна соняшникова олія коштує 82,21 грн за літр та поруч літрова пляшка італійської оливкової олії — по 89,99 гривні. Різниця в ціні майже символічна, менше 8 гривень.

«Чудеса українського ціноутворення. Одне зроблено зі соняшника і приїхало з Полтави (300 км від Києва), інше зроблено в італійському місті Барі (2650 км від Києва). Про сплачене на кордоні мито та різницю у заробітних платах працівників, які виготовили цю олію в Барі і Полтаві, я краще промовчу. Як і про те, на скільки саме соняшник дешевший за оливи», — пише Чечеринда.

«Проблема — не в українській олії, а в італійській. Саме вона чомусь надзвичайно дешева. Адже, наприклад, у тій же Польщі найдешевша олія з оливи коштує на наші гроші 150 гривень. Ймовірно, така дешева олія була ввезена контрабандою, тому ціна вийшла така низька», — припустили коментатори.

Крім того, у коментарях зазначають, що в Євросоюзі, і, зокрема, в Італії сільгоспвиробників дотує держава, а в нас вони не отримують жодних дотацій. Також ціни на олію та інші продукти в Україні безперервно зростають через підвищення цін на енергоносії, податки, а також хабарі чиновникам та іншим функціонерам, від яких залежить вітчизняний бізнес.

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
Сергій Макуха,  голова «Інтер-Агро-База»
Фермерське господарство «Інтер-Агро-База», що на Чернігівщині, працює з 2004 року, має в обробітку 5 600 га землі, які «розкидані» на 150 км. З усього земельного банку 3000 га складають піщані кислі ґрунти з pH 5–5,5. Господарство... Подробнее

1
0